Хеликоптер на Бреговата охрана на САЩ се разби по време на тренировъчна мисия в североизточната част на американския щат Аляска. 

Четиримата членове на екипажа се разминаха с леки наранявания, съобщиха местните власти, цитирани от Асошиейтед прес и БТА.

Хеликоптерът МН-60 "Джейхок" се разби на няколко километра от Ситка в слабонаселен район, близо до Харбър Маунтин.

Спасителите са пристигнали на мястото в 11:00 ч. сутринта местно време (22:00 ч. снощи бълг. вр.) , близо един час след катастрофата, и са евакуирали всичките членове на екипажа в медицинския център "Еджкъмб", се казва в изявление на Бреговата охрана на САЩ.

"Изпитахме безкрайно облекчение, че хората от нашия екипаж са оцелели, като при това са само с леки травми", каза в изявление контраадмирал Боб Литъл, командир на Арктическото подразделение на Бреговата охрана на САЩ.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google