Голям протест се очаква пред парламента в Атина. Сградата е обградена от части на силите за борба с масовите безредици. Дебатите между гръцките депутати по Договора от Преспа за името на Македония трябва да приключат с вот по-късно днес.

Акрополът осъмна с транспаранти срещу договора, които по- късно бяха премахнати. Лозунгите бяха издигнати от привърженици на комунистическата партия.
 
Сградата на парламента е обградена от части на силите за борба с масовите безредици.

Много вероятно е пътят на югозападната ни съседка към евроатлантическите структури да бъде окончателно открит. Гласуването ще се проведе около полунощ.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

Преди да влезе в сила споразумението между премиерите Алексис Ципрас и Зоран Заев трябва да бъде ратифицирано от гръцките депутати.

Текстът има подкрепата на необходимия брой народни представители от управляващата и още няколко по-малки партии.