Последни новини

Нов американски план за Газа: „Всеобхватен, стабилен и добронамерен“

Нов американски план за Газа: „Всеобхватен, стабилен и добронамерен“

Военният ни контингент от Косово беше тържествено посрещнат в Хасково

Военният ни контингент от Косово беше тържествено посрещнат в Хасково

След боя в центъра на София: Служител на „Градска мобилност“ е задържан за 24 часа

Румен Радев на визита в Германия, присъства на откриването на завод на „Райнметал“

Африкански лунни пеперуди: Красиви екземпляри от много рядък вид се излюпиха в музея в Пловдив

20 дипломати и гл. секретар на МВР: Кабинетът приключи с големия брой назначения по високите етажи

Тръмп за Путин и Зеленски: Трябва да ги събера и двамата по едно и също време

Майката на избягалите от детска градина момчета обвини ръководството в дискриминация

По примера на Гърция: България въвежда регулация на екстремните забавления

Бой в центъра на София заради поставена скоба на автомобил (ВИДЕО)

Германски изтребители излетяха, след като руски разузнавателен самолет бе засечен над Балтийско море

Това е шестото излитане по тревога на германските военновъздушни сили за тази година

Редакторски екип Редакторски екип

Публикувано в  20:49 ч. 05.06.2025 г.

Два германски изтребителя "Юрофайтър" излетяха от базата "Рощок-Лааге" днес, след като руски разузнавателен самолет бе засечен да прелита над Балтийско море, предаде ДПА, като се позова на говорител на военновъздушните сили на Германия.

Руският шпионски самолет "Илюшин Ил-20" е летял в международното въздушно пространство без разпознаваем сигнал или радиовръзка, съобщи говорителят.

Звеното за бързо реагиране на германските военновъздушни сили в авиобаза "Рощок-Лааге" е получило сигнал за руския самолет от НАТО. Инцидентът става точно в момента, в който алиансът започна двуседмичното си военноморско учение в региона, наречено БАЛТОПС (BALTOPS).

В ръководеното от САЩ годишно учение участват около 50 плавателни съда, повече от 25 самолета и около 9000 военнослужещи от 17 държави. То ще продължи до 20 юни.

Това е шестото излитане по тревога на германските военновъздушни сили за тази година на фона на повишеното напрежение в района на Балтийско море, подхранвано от неотдавнашните опити за шпионаж и подозрения за саботаж.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK