Няколко хиляди железопътни работници от различни части на Европа се събраха в Страсбург, за да изразят недоволството си от планираните от ЕС реформи за либерализиране на сектора, докато европарламентът дебатираше мерките, предаде ДПА.

"Гневни сме" и "Ръцете долу от нашата железница", се четеше на плакати на протеста.

Проектомерките предвиждат отваряне на железопътните пазари в ЕС за повече конкуренция и по-лесно навлизане на малки оператори в сектора, който по традиция е доминиран от големи държавни компании.

Европейската федерация на транспортните работници обяви, че в демонстрацията за взели участие 3000 души от страни като Франция, Германия, Италия и Великобритания, както от държави извън ЕС - Швейцария и Турция. Френската полиция оцени броя на участниците на 2000.

Очаква се утре Европейският парламент да приеме обща позиция по така наречения Четвърти железопътен пакет, предложен от Европейската комисия миналата година.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google