Лидерите на 27-те страни членки, които ще останат в Европейския съюз след напускането на Великобритания, взеха решение на днешната среща на върха в Брюксел да започнат подготовка за втората фаза от преговорите за брекзит.

Това съобщи в „Туитър“ председателят на Европейския съвет Доналд Туск, цитиран от ДПА и ТАСС.

„Заключенията за брекзит – приети. Лидерите дават зелена светлина за начало на подготовката на втора фаза“, написа Туск.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

Двадесет и седемте държавни глави и правителствени ръководители отбелязват, че през декември ще дадат нова оценка дали има достатъчен напредък по основните въпроси, който да позволи преговорите да преминат към обсъждане на бъдещите взаимоотношения между ЕС и Обединеното кралство.