Певецът Елтън Джон заяви пред Върховния съд в Лондон, че е възмутен от твърденията, че стационарните му телефони са били подслушвани от вестник „Дейли Мейл“, като заяви, че това действие е „извън най-основните стандарти на човешкото достойнство“.

Световноизвестният певец съди Associated Newspapers, издател на вестник „Дейли Мейл“, за предполагаеми широко разпространени нарушения на личния живот, заедно със съпруга си Дейвид Фърниш, принц Хари и четирима други.

Associated отрича обвиненията в подслушване на телефони и други незаконни действия, като твърди, че статиите във вестниците му се базират на информация, която вече е обществено достояние или е получена от легитимни източници, като „пропускливите“ социални кръгове на знаменитостите, предаде Ройтерс.

Издателят нарича твърденията „абсурдни клевети”.

Джон споделя, че е научил за предполагаемите нарушения на вестника, едва когато му е казала неговата близка приятелка, актрисата Елизабет Хърли, която е друга от ищците.

Хърли е била информирана от частен детектив, че стационарните телефони на Джон са били подслушвани, когато тя е отсядала при него малко след раждането на сина си.

Доказателствата от частния детектив са една от основните спорни точки в делото, тъй като след като първоначално е дал показания в подкрепа на ищците, сега той ги е оттеглил и е поставил под съмнение тяхната автентичност.

„Когато осъзнахме сериозността на случилото се, бяхме възмутени“, казва Джон.

Той заяви, че не притежава мобилен телефон и че докато Хърли е отсядала при него, трите му стационарни телефона са били „хакнати“.

„Никога не съм се страхувал да се боря за правата си с британската преса, когато смятам, че съм бил третиран зле или е имало несправедливост.“

Адвокатът на Associated Катрин Еванс разпита Джон за някои от 10-те статии, публикувани между 2002 и 2015 г., като заяви, че информацията може да е дошла от неговия собствен говорител или други законни източници.

„Моите приятели не говорят с пресата и затова, да го кажа направо, те все още са ми приятели“, заяви Джон и каза, че Еванс „се хваща за сламки“, питайки я защо не се фокусира върху „ужасните неща“, които Associated е направила.

Една от статиите, за които той и съпругът му подават жалба, се отнася до твърдението, че двойката е имала дете чрез сурогатно майчинство, като се казва, че „Дейли Мейл“ е получил копие от удостоверението за раждане на сина им преди тях.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK