Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви в събота, че Съединените щати са заловили венецуелския президент Николас Мадуро и съпругата му и са ги извели от страната, предава Ройтерс.

„Съединените американски щати успешно извършиха мащабен удар срещу Венецуела и нейния лидер, президента Николас Мадуро, който беше, заедно със съпругата си, заловен и изведен от страната“, написа Тръмп в публикация в Truth Social.

Венецуела ще се съпротивлява на присъствието на чуждестранни войски, заяви министърът на отбраната Владимир Падрино във видеоклип рано в събота, след като президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че венецуелският президент Николас Мадуро е бил заловен и е изведен от страната.

Американска атака срещу страната рано сутринта е засегнала цивилни райони, каза Падрино, а Венецуела събира информация за загинали и ранени хора.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK