Настъплението на руските войски продължи и този понеделник по основните направления от последните дни.

Въпреки днешния трети кръг преговори, руските сили не спряха да напредват към Киев и да нанасят удари на южния и източния фронт в Украйна.

Снимка: btvnovinite.bg

На изток руски войски се опитват да затегнат обръча около Харков, като се съобщава за нов обстрел в различни предградия на втория по големина град в Украйна.

Сепаратистки части с руска подкрепа водят тежки боеве и от изток, и от юг за пристанището на Азовско море Мариупол.

Почти обкръжено е и друго пристанище – Николаев, откъдето разстоянието до Одеса е едва 100 километра.

Най-важен стратегически остава северният фронт, откъдето към Киев руските сили напредват и по двата бряга на река Днепър.

Снимка: btvnovinite.bg

Въпреки че колоната от танкове западно от столицата засега остава неподвижна, според говорител на украинското вътрешно министерство руски сили вече контролират селищата Буча, Гостомел и Ворзел, а битката за Ирпен продължава.

  • Криза с горивата в Крим: Спряха продажбата на А-95 и с купони. От А-92 се продават 20 литра на автомобил
  • След месеци на настъпление: Русия губи повече територия, отколкото превзема
  • От Кремъл говорят за нова „парадигма“ във войната срещу Украйна, обвинявайки Киев в „терористични актове“
  • Мащабна руска въздушна атака срещу Украйна през миналата нощ
  • Ударът с дрон е нанесъл щети на турбинната зала на Запорожката АЕЦ
  • Украйна отрече да е атакувала Запорожката АЕЦ
  • Зеленски отново предупреди за мащабни руски атаки срещу Украйна
  • Румъния обсъжда с НАТО отбраната на Добруджа: „Ако бяхме свалили руския дрон, снарядът щеше да причини по-големи щети“
  • „Русия все още е опасна“, „премина още една граница“: Реакции след инцидента с дрон в Румъния
  • След като руски дрон се разби в блок в Румъния: НАТО засилва отбраната си срещу всички заплахи (ВИДЕО)