Най-малко 14 души са загинали, а други 75 са ранени, след като по време на гръмотевична буря в индийската финансова столица Мумбай върху тях е паднал билборд, по-голям от олимпийски плувен басейн, предаде Ройтерс.

Сутринта спасители са работили по разчистването на отломките от мястото на инцидента. Все още има опасения, че десетки са блокирани под отломките и спасителните операции продължават.

Билбордът се срути върху няколко къщи и бензиностанция до оживен път след проливен дъжд и силен вятър в понеделник, 13 май. Няколко автомобила също са смазани при инцидента.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

Служители на пожарната, полицията, службите за борба с бедствията и други органи продължават спасителните операции, които отнемат повече време, тъй като на мястото не можеда се използват газови резачки, заради наличието на горивна помпа.

Снимка: Reuters

Правителството на щата Махаращра, където се намира Мумбай, е разпоредило разследване на инцидента.

Агенцията, която притежава билборда, не е имала разрешение от общинската корпорация на Мумбай за поставяне на табелата. Това става ясно от изявление на местния орган на управление.

Снимка: Reuters

Според него рекламният билборд е с площ около 1338 кв. м. Това е повече от олимпийски басейн с размери 1250 кв. м. и 9 пъти повече от максимално допустимия размер за рекламен билборд. По данни на полицията билбордът е с размери 70 м. на 50 м.

В понеделник прашната буря в Мумбай спря движението в някои части на града, изкорени дървета и прекъсна електрозахранването на места.

Няколко самолетни полета бяха временно преустановени или пренасочени към международното летище в града, съобщават местни медии.

Мумбай е един от няколкото града в Индия, които са уязвими откъм тежки наводнения и инциденти, свързани с дъждовете, през сезона на мусоните, който обикновено е между юни и септември.

През този период в големи райони от Западна и Централна Индия има с 90 % повече от общите годишни валежи, а Южна и Северозападна Индия - 50-75 % от общите годишни валежи.