Българският национален отбор по волейбол победи с 3:0 гейма Франция във втория мач от Световната лига в зала "Лез Арен" в Метц. Тимът, воден от Камило Плачи, спечели с 26:24, 31:29 и 25:20 точки.

Срещу същия съперник, също като гост, националите ни стартираха участието си в най-комерсиалния волейболен турнир. Тогава възпитаниците на Плачи стигнаха до успех, но доста изстрадан, с 3:2.

Този двубой всъщност бе също толкова оспорван, колкото и предишния, в който двата тима на моменти показваха ясно надмощие, а сега геймовете вървяха доста равностойно. Все пак българският отбор показа повече концентрация и характер във заключителните мигове на геймовете на и благодарение на това се поздрави и с крайния успех.

Най-резултатен в мача отново бе Цветан Соколов с 21 точки. Еарвин Нгапет реализира най-много точки за Франция -15.

Така от двете гостувания във Франция, българският отбор спечели 5 точки и поне за кратко оглави класирането в група "А", поне преди втората среща между Полша и Бразилия. След националите ни в класирането са Бразилия, САЩ и Аржентина с по 3 точки, Франция е с 1, а Полша с 0.