Има информация, че Русия нанася ракетни удари по Украйна, засега няма данни за щетите и дали има жертви, каза българинът Иван Деянов, който се намира в град в близост до Днепър,
„Никой не очакваше да се случи днес. (…) Не вярвахме, че Путин ще стреля по украинското население, не се сме си го представяли“, каза Деянов.
Обявена е мобилизация, но той няма да бъде призова, защото е български гражданин. Много хора около него се готвят да защитават родината си и се въоръжават.
Иван смята да напусне възможно най-бързо със семейството си Украйна и да дойде в България. Понеже въздушното пространство на Украйна вече е затворено за цивилни полети, той ще пътува с кола към Полша и оттам през Румъния към България.
Всички български граждани в Украйна могат да се обърнат за помощ за тяхната евакуация, обяви пред bTV външният министър Теодора Генчовска.
-
Унгарското правителство отбеляза нов обрат, като обяви Русия за заплаха
-
Кремъл предупреди: Британските фабрики за дронове може да бъдат атакувани от „неизвестни източници“
-
Сеул: Северна Корея се готви да подкрепи Русия с още войници във войната с Украйна
-
„Коалиция на желаещите“ за помощ към Украйна заседава, България няма да присъства
-
Русия удари украински военни предприятия и логистични центрове
-
Украйна е близо до създаването на собствена система за противоракетна отбрана (ВИДЕО)
-
Загинали туристи и деца, след като украински боен дрон падна на плаж в курорт в Черно море
-
Москва: 8 души са загинали в различни области на Русия при украински атаки с дронове
-
Товарен кораб потъна в Черно море, след като беше поразен от крилати ракети Х-59
-
Кремъл зачеркна „духа на Анкъридж“: Путин се отказа от териториални отстъпки в Суми и Харков. Ще настоява за цял Донбас
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google