Петнадесет са вече убитите хора при руската атака с дрон днес срещу автобус с работници в Днепропетровска област, Източна Украйна, предаде Укринформ, цитирана от БТА, като се позова на енергийната компания ДТЕК.

Тя съобщи, че са ранени седем човека.

Мишена на атаката е бил автобус с миньори, които работят за ДТЕК. Според изявлението те се връщали от смяна.

По-рано ръководителят на Днепропетровската военна администрация Олександър Ганжа съобщи за 12 убити и също 7 ранени.

Нападението е било извършено в Павлоградски район. На прицел е бил взет служебен автобус на едно от местните предприятия, написа в "Телеграм" Ганжа.

Павлоград се намира в източната част на Днепропетровска област, на няколко десетки километра на запад от епицентъра на сраженията в Донецка област.

В съседния регион една жена бе убита, а друга - ранена, при руска бомбардировка в Славянск, съобщи ръководителят на градската военна администрация Вадим Лях, цитиран също от Укринформ.

По-рано днес властите в Запорожка област, Югоизточна Украйна, съобщиха за руски удар с дрон по родилен дом.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK