Илейн Томпсън-Хера от Ямайка направи златен олимпийски дубъл на 100 и 200 метра в Токио за втори път в своята кариера след Рио де Жанейро 2016.

Световният рекордьор в овчарския скок и европейски шампион в зала и на открито Арманд Дуплантис пък прибави и олимпийска титла в своята колекция. 21-годишният швед се поздрави със златния медал с резултат от 6.02 метра.

Всички медалисти от 11-ия ден на олимпийските игри в Токио:

лека атлетика, 200 метра, жени:

1. Илейн Томпсън-Хера (Ямайка) - 21.53 секунди

2. Кристин Мбома (Намибия) - 21.81

3. Гейбриъл Томас (САЩ) - 21.87

лека атлетика, скок дължина, жени:

1. Малайка Михамбо (Германия) - 7.00 метра

2. Бритни Рийс (САЩ) - 6.97

3. Езе Бруме (Нигерия) - 6.97

лека атлетика, 400 метра с препятствия, мъже:

Снимка: Reuters

1. Карстен Вархолм (Норвегия) - 45.94 секунди, световен рекорд

2. Рай Бенджамен (САЩ) - 46.17

3. Алисон дош Сантош (Бразилия) - 46.72

лека атлетика, 800 метра, жени:

1. Атинг Му (САЩ) - 1:55.21 минута

2. Кийли Ходжгинсън (Великобритания) - 1:55.88

3. Рейвин Роджърс (САЩ) - 1:56.81

лека атлетика, хвърляне на чук, жени:

Снимка: Reuters

1. Анита Влодарчик (Полша) - 78.48 метра

2. Уан Чжън (Китай) - 77.03

3. Малвина Копрон (Полша) - 75.49

лека атлетика, овчарски скок, мъже:

1. Арманд Дуплантис (Швеция) - 6.02 метра

2. Кристофър Нилсен (САЩ) - 5.97

3. Тиаго Браз (Бразилия) - 5.87

бокс, категория до 57 килограма, жени:

1. Сена Ирие (Япония)

2. Нести Петесио (Филипини)

3. Ирма Теста (Италия) Карис Артингстал (Великобритания)

бокс, категория до 69 кг, мъже:

1. Рониел Иглесияс (Куба)

2. Пат Маккормак (Великобритания)

3. Ейдън Уолш (Република Ирландия) и Андрей Замковой (Руски олимпийски комитет)

ветроходство, клас 49, жени:

1. Мартине Граел и Кахена Кунце (Бразилия) - 76 точки

2. Тина Луц и Сюзан Бюке (Германия) - 83

3. Аннемийк Бекеринг и Анете Дуц (Нидерландия) - 88

ветроходство, клас 49, мъже:

1. Дилън Флетчър и Стюърт Битъл (Великобритания) - 58 точки

2. Питър Бърлинг и Бреър Тюк (Нова Зеландия) - 58

3. Ерик Хайл и Томас Пльосел (Германия) - 70

ветроходство, клас Катамаран Накра 17, смесени отбори:

Снимка: Reuters

1. Руджеро Тита и Катерина Банти (Италия) - 35 точки

2. Джон Джимсън и Анна Бърнет (Великобритания) - 45

3. Паул Колхоф и Алика Щулемер (Германия) - 63

ветроходство, клас Фин, мъже:

1. Джайлс Скот (Великобритания) - 36 точки

2. Жомбор Берец (Унгария) - 39

3. Жоан Менсес Кардона (Испания) - 51

кану-каяк, едноместен каяк 200 метра, жени:

1. Лиза Карингтън (Нова Зеландия) - 38.120 секунди

2. Тереса Портела (Испания) - 38.883

3. Ема Йоргенсен (Дания) - 38.901

кану-каяк, 500 метра двойка каяк, жени:

1. Нова Зеландия (Лиза Карингтън и Кейтлин Регал) - 1:35.785 минута

2. Полша (Каролина Ная и Анна Пулавска) - 1.36.753

3. Унгария (Данута Козак и Дора Бодони) - 1.36.867

кану-каяк, двуместно кану 1000 метра, мъже:

1. Сергей Торес Мадригал и Фернандо Хорхе (Куба)- 3:24.995 минути

2. Лю Хао и Чжън Пънфъй (Китай) - 3:25.198

3. Себастиан Брендел и Тим Хекер (Германия) - 3:25.615

кану-каяк, едноместен каяк 1000 метра, мъже:

1. Балинт Копас (Унгария) - 3:20.643 минути

2. Адам Варга (Унгария) - 3:22.431

3. Фернандо Пимента (Португалия) - 3:22.478

скокове във вода, триметров трамплин, мъже:

Снимка: Reuters

1. Се Си (Китай) - 558.75 точки

2. Ван Цзунюан (Китай) - 534.90

3. Джек Лафър (Великобритания) - 518.00

спортна гимнастика, успоредка, мъже:

1. Цзинюан Цзоу (Китай) - 16.233 точки

2. Лукас Даузер (Германия) - 15.700

3. Ферхат Ерикан (Турция) - 15.633

спортна гимнастика, греда, жени:

1. Чънчън Гуан (Китай) - 14.633 точки

2. Сицзин Тан (Китай) - 14.233

3. Симон Байлс (САЩ) - 14.000

спортна гимнастика, висилка, мъже:

1. Дайки Хашимото (Япония) - 15.066 точки

2. Тин Сръбич (Хърватия) - 14.900

3. Никита Нагорний (РОК) - 14.533

колоездене на писта, отборен спринт, мъже:

1. Нидерландия (Рой ван ден Берг, Хари Лаврейсен и Джефри Хогланд)

2. Великобритания (Райън Оуенс, Джак Карлин и Джейсън Кени)

3. Франция (Флориан Гренгбо, Себастиен Вижие и Райън Хелал)

колоездене на писта, отборно преследвaне, жени:

1. Германия (Франциска Браусе, Лиза Бренауер, Лиза Клайн и Миеке Крьогер)

2. Великобритания (Кейт Арчибалд, Лора Кени, Неа Евънс, Джоси Найт и Елинор Бейкър)

3. САЩ (Меган Джастраб, Дженифър Валенте, Кло Дайджърт, Ема Уайт и Лили Уилямс)

борба, класически стил, категория до 77 кг:

1. Тамаш Лоринц (Унгария)

2. Акжол Махмудов (Киргизстан)

3. Рафиг Хюсеинов (Азербайджан) и Шохей Кавай (Япония)

борба, класически стил, категория до 97 кг:

1. Муса Евлоев (Руски олимпийски комитет)

2. Артур Алексанян (Армения)

3. Мохамадхади Сарави (Иран) и Тадеуш Михалик (Полша)

борба, категория до 68 кг, жени:

1. Тамира Менса-Сток (САЩ)

2. Блесинг Оборудуду (Нигерия)

3. Меерим Жуманазарова (Киргизстан) и Алла Черкасова (Украйна)

вдигане на тежести, категория до 109 кг, мъже:

Снимка: Lap.bg

1. Акбар Джураев (Узбекистан) - 430 кг двубой, олимпийски рекорд (193 кг в изхвърлянето и 237 кг в изтласкването (олимпийски рекорд)

2. Симон Мартиросян (Армения) - 423 кг (195 кг олимпийски рекорд и 228 кг)

3. Артурс Плесниекс (Латвия) - 410 кг (180 кг и 230 кг)

- - - -

5. Христо Христов (България) - 408 кг (189 кг и 219 кг)