Още един ден на много изненади на олимпийските игри в Токио. Момиджи Нишия от Япония влезе в историята, като стана първата шампионка при жените в стрийт скейтборда.

Дисциплината дебютира в програмата на олимпийски игри именно в Токио. Нишия е само на 13 години и 330 дни, с което се превърна в една от най-младите олимпийски шампионки в индивидуалните спортове.

Всички шампиони и медалисти на 26 юли

Стрелба с лък, мъже отборно

Снимка: Reuters

1. Южна Корея
2. Тайван
3. Япония

Кану слалом, мъже

Снимка: Reuters

1. Бенямин Савшек (Словения)
2. Лукаш Рохан (Чехия)
3. Сидерис Тасиадис (Германия)

Маунтин байк, мъже крос кънтри

Снимка: Reuters

1. Томас Пидкок (Великобритания)
2. Матиас Флюкигер (Швейцария)
3. Давид Валеро Серано (Испания)

Скокове във вода, мъже синхронно от 10 м

Снимка: Reuters

1. Великобритания
2. Китай
3. Олимпийски комитет на Русия

Ловна стрелба, мъже скийт

Снимка: Reuters

1. Винсънт Хенкок (САЩ)
2. Йеспер Хансен (Дания)
3. Абдула Алрашиди (Кувейт)

Ловна стрелба, жени скийт

Снимка: Reuters

1. Амбър Инглиш (САЩ)
2. Диана Бакоси (Италия)
3. Менг Вей (Китай)

Скейтборд, жени стрийт

Снимка: Reuters

1. Момиджи Нишия (Япония)
2. Райса Леал (Бразилия)
3. Фуна Накаяма (Япония)

Плуване, жени 400 м св. стил

Снимка: Reuters


1. Ариарне Титмус (Австралия)
2. Кейти Ледецки (САЩ)
3. Бингджи Ли (Китай)

Плуване, жени 100 м бътерфлай

Снимка: Reuters

1. Маргарет Макнийл (Канада)
2. Юфей Жанг (Китай)
3. Ема Маккийнън (Австралия)

Плуване, мъже 100 м бруст

Снимка: Reuters

1. Адам Пийти (Великобритания)
2. Арно Каминга (Нидерландия)
3. Никола Мартинени (Италия)

Плуване, мъже 4х100 м св. стил

Снимка: Reuters

1. САЩ
2. Италия
3. Австралия

Триатлон, мъже индивидуално

Снимка: Reuters

1. Кристиан Блуменфелд (Норвегия)
2. Алекс Йе (Великобритания)
3. Хейдън Уайлд (Нова Зеландия)

Фехтовка, жени сабя

Снимка: Reuters

1. София Позднякова (Олимпийски комитет на Русия)
2. София Великая (Олимпийски комитет на Русия)
3. Манон Брюне (Франция)

Фехтовка, мъже рапира

Снимка: Reuters

1. Ка Лонг Чонг (Хонконг)
2. Даниеле Гароцо (Италия)
3. Александър Чопентик (Чехия)

Джудо, жени кат. до 57 кг

Снимка: Reuters

1. Кора Гнякова (Косово)
2. Сара Леони Цисик (Франция)
3. Джесика Климкайт (Канада), Цукаса Йошида (Япония)

Джудо, мъже кат. до 73 кг

Снимка: Reuters

1. Оно Шохей (Япония)
2. Лаша Шавдатуашвили (Грузия)
3. Сенд-Очир Цогтбатар (Монголия), Ан Чангрим (Южна Корея)

Спортна гимнастика, отборно мъже

Снимка: Reuters

1. Олимпийски комитет на Русия

2. Япония

3. Китай

Тенис на маса, смесени двойки

Снимка: Reuters

1. Япония

2. Китай

3. Тайпе

Таекуондо, мъже 80 кг

Снимка: Reuters

1. Максим Храмчов (Олимпийски комитет на Русия)

2. Салех Елшарабати (Йордания)

3. Тони Канает (Хърватия), Сеиф Ейса (Египет)

Таекуондо, жени 67 кг

Снимка: Reuters

1. Матеа Йелич (Хърватия)

2. Лорън Уилямс (Великобритания)

3. Рут Гбагби (Кот д'Ивоар), Хедая Уахба (Египет)

Вдигане на тежести, жени 55 кг

Снимка: Reuters

1. Хидилин Диас (Филипини)

2. Куиюн Лиао (Китай)

3. Зулфия Чиншанло (Казахстан)