Бадминтон – сингъл (мъже):

1. Чън Лун (Китай)

2. Чон Вей Ли (Малайзия)

3. Виктор Акселсен (Дания)

Баскетбол - жени:

1. САЩ

2. Испания

3. Сърбия

Бокс - категория до 51 килограма (жени):

1. Никола Адамс (Великобритания)
2. Сара Урамун (Франция)
3. Жън Цанцан (Китай) и Ингрит Валенсия (Колумбия)

Бокс - категория до 56 кг (мъже):

1. Робейси Рамирес (Куба)

2. Шакур Стивънсън (САЩ)

3. Владимир Никитин (Русия) и Муроджон Ахмадалиев (Узбекистан)

Бокс - категория до 75 килограма (мъже):

1. Арлен Лопес (Куба)

2. Бектемир Меликузиев (Узбекистан)

3. Мисал Родригес (Мексико) и Камран Шахсуварли (Азербайджан)

 Кану-каяк - едноместен каяк, спринт 200 метра (мъже):

1. Лиъм Хийт (Великобритания)

2. Maксим Бомон (Франция)

3. Саул Кравиото Риверо (Испания)

3. Роналд Рауе (Германия)

Кану-каяк - двуместно кану, 1000 метра (мъже):

1. Германия

2. Бразилия

3. Украйна

Кану-каяк - четириместен каяк, 500 м (жени):

1. Унгария

2. Германия  

3. Беларус

Кану-каяк - четириместен каяк, 1000 метра (мъже):

1. Германия

2. Словакия

3. Чехия

Планинско колоездене (жени):

1. Джени Рисведс (Швеция)  

2. Maя Влошчовска (Полша)

3. Катрин Прендел (Канада)

Голф - жени:

1. Инби Парк (Република Корея) 

2. Лидия Ко (Нова Зеландия) 

3. Шаншан Фън (Китай) 

Хандбал - жени:

1. Русия

2. Франция

3. Норвегия

Модерен петобой (мъже):

1.Александър Лесун (Русия)

2. Павло Тимошченко (Украйна)

3. Исмаел Ернандес Усканга (Мексико)

Художествена гимнастика – индивидуален многобой:

1. Маргарита Мамун (Русия)

2. Яна Кудрявцева (Русия)

3. Анна Ризатдинова (Украйна)

 Триатлон - жени:

1. Гуен Йоргенсен (САЩ)

2. Никола Шпириг (Швейцария)

3. Вики Холанд (Великобритания)

 Водна топка - мъже:

1. Сърбия

2. Хърватия

3. Италия

Борба - свободен стил, категория до 86 кг (мъже):

1. Абдулрашид Садулаев (Русия) 

2. Селим Яшар (Турция) 

3. Шариф Шарифов (Азербайджан) и Джейдън Кокс (САЩ)

Борба - свободен стил, категория до 125 килограма (мъже):

1. Таха Акгюл (Турция)

2. Комейл Гасеми (Иран)

3. Ибрахим Саидов (Беларус) и Гено Петриашвили (Грузия)

Футбол - мъже:

1. Бразилия

2. Германия

3. Нигерия

Скокове във вода от 10-метрова кула (мъже):

1. Айсен Чен (Китай)

2. Герман Санчез (Мексико)

3. Дейвид Будиа (САЩ)

Лека атлетика - 1500 м (мъже):

1. Матю Сентровиц (САЩ)

2.Теофик Маклуфи (Алжир)

3. Ник Уилис (Нова Зеландия)

Лека атлетика - 800 м (жени):

1. Кастер Семеня (ЮАР)

2. Франсин Нийонсаба (Бурунди)

3. Маргарет Уамбуй (Кения)

Скок височина (жени):

1. Рут Бейтия (Испания)

2. МИРЕЛА ДЕМИРЕВА (БЪЛГАРИЯ)

3. Бланка Влашич (Хърватия)

Лека атлетика - хвърляне на копие (мъже):

1. Томас Рохлер (Германия)

2. Джулиус Йего (Кения)

3. Кешорн Уолкот (Тринидад и Тобаго)

Лека атлетика - 5000 м (мъже):

1. Мохамед Фара (Великобритания)

2. Хагос Гербхивет (Етиопия)

3. Бърнард Лагат (САЩ)

Таекуондо - кат. до 67 кг (жени):

1. Шуин Женг (Китай)

2. Росарио Еспиноза (Мексико)

3. Бианка Уолкдън (Великобритания) и Джаки Галоуей (САЩ)

Таекуондо - кат. до 80 кг (мъже):

1. Радик Исаев (Азербайджан)

2. Абдулразак Исуфу (Нигерия)

3. Майкон Сикуейра (Бразилия) и Донгмин Ча (Корея)

Лека атлетика - 4х400 щафета (жени):

1. САЩ

2. Ямайка

3. Великобритания

Лека атлетика - 4х400 щафета (мъже):

1. САЩ

2. Ямайка

3. Бахамите

 Волейбол - жени:

1 Китай

2 Сърбия

3. САЩ