Още 14 комплекта олимпийски медали вече са при своите притежатели след състезанията от втория ден на игрите в Рио де Жанейро. Ето как бяха разпределени те:

Стрелба с лък, жени, отборно

1. Южна Корея

2. Русия

3. Тайван

Снимка: Getty Images

Колоездене, жени, шосе

1. Анна ван дер Бреген (Холандия)

2. Ема Йохансон (Швеция)

3. Елиза Лонго Боргини (Италия)

Снимка: Getty Images

Скокове във вода, жени, синхронно, 3 м трамплин

1. Ши Тинмао/У Минся (Китай)

2. Таня Каньото/Франческа Далапе (Италия)

3. Медисон Кини/ Анабел Смит (Австралия)

Снимка: Getty Images

Фехтовка, мъже, индивидуално, рапира

1. Даниеле Гароцо (Италия)

2. Александър Масиалас (САЩ)

3. Тимур Сафин (Русия)

Снимка: Getty Images

Джудо, жени, категория 52 кг.

1. Майлинда Келменди (Косово)

2. Одете Джиуфрида (Италия)

3. Мисато Накамура (Япония) и Наталия Кузютина (Русия)

Снимка: Getty Images

Джудо, мъже, категория 66 кг.

1. Фабио Базиле (Италия)

2. Ан Баул (Южна Корея)

3. Масаши Ебинума (Япония) и Ришод Собиров (Узбекистан)

Снимка: Getty Images

Стрелба, жени, трап

1. Катрин Скинър (Австралия)

2. Натали Рууни (Нова Зеландия)

3. Кори Когдъл (САЩ)

Снимка: Getty Images

Стрелба, жени, 10 м. въздушен пистолет

1. Жанг Менче (Китай)

2. Виталина Бацарашкина (Русия)

3. Анна Коракаки (Гърция)

Снимка: Getty Images

Плуване, жени, 100 метра бътерфлай

1. Сара Шьострьом (Швеция)

2. Пени Олексяк (Канада)

3. Дана Волмер (САЩ)

Снимка: Getty Images

Плуване, мъже, 100 метра, бруст

1. Адам Пийти (Великобритания)

2. Камерън Ван дер Бърг (ЮАР)

3. Коди Милър (САЩ)

Снимка: Getty Images

Плуване, жени, 400 метра свободен стил

1. Кейти Ледецки (САЩ)

2. Джаз Карлин (Великобритания)

3. Леа Смит (САЩ)

Снимка: Getty Images

Плуване, мъже, 4х100 метра, свободен стил

1. САЩ

2. Франция

3. Австралия

Снимка: Getty Images

Вдигане на тежести, жени, категория 53 кг.

1. Шу Чин Су (Тайван)

2. Идилин Диас (Филипини)

3. Джин Хи Юн (Южна Корея)

Снимка: Getty Images

Вдигане на тежести, мъже, категория 56 кг.

1. Лонг Чингуанг (Китай)

2. Ом Юн Чол (Северна Корея)

3. Синфет Круайтонг (Тайланд)

Снимка: Getty Images