Kонен спорт, обездка, отборно:
1. Германия (Зонке Ротенбергер, Доротее Шнайдер, Кристина Броринг-Шпрее и Изабел Верт) - 81.936 точки
2. Великобритания - 78.602
3. САЩ - 76.667

Снимка: Getty Images

 

Батут индивидуално (жени):
1. Розана МакЛенън (Канада) - 56.465 точки
2. Брайони Пейдж (Великобритания) - 56.040
3. Дан Ли (Китай) - 55.885

Снимка: Getty Images

Вдигане на тежести до 75 килограма (жени):
1. Йонг-Сим Рим - 274 килограма (121 кг изхвърляне и 153 кг изтласкване)
2. Дария Наумова - 258 килограма (116 кг и 142 кг)
3. Лидия Валентин Перес - 257 (116 кг и 141 кг)

Снимка: Getty Images

Джудо, категория над 100 килограма (мъже):
1. Теди Рине (Франция)
2. Хисайоши Харасава (Япония)
3. Ор Сасон (Израел) и Рафаел Силва (Бразилия)

Снимка: Getty Images

Стрелба с лък, индивидуално (мъже):
1. Бон-чан Ку (Република Корея)
2. Жан-Шарл Ваядон (Франция)
3. Брейди Елисън (САЩ)

Снимка: Getty Images

Джудо, категория до 78 килограма (жени):
1. Емили Андеол (Франция)
2. Идалис Ортис (Куба)
3. Сун Ю (Китай) и Канае Ямабе (Япония)

Снимка: Getty Images

Колоездене на писта, отборен спринт (жени):
1. Цзинцзе Гун и Тянши Чжун (Китай) 
2. Даря Шмельова и Анастасия Войнова (Русия) 
3. Мириам Велте и Кристина Фогел (Германия)

Снимка: Getty Images

Фехтовка, рапира отборно (мъже):
1. Русия (Алексей Черемисинов, Артур Ахматхузин и Тимур Сафин)
2. Франция (Ерван льо Пешу, Енцо Лефорт, Жереми Кадо)
3. САЩ (Майлс Чамли-Уотсън, Александър Масиалас, Герек Майнхардт)

Снимка: Getty Images

Колоездене на писта, отборно преследване (мъже):
1. Великобритания (Брадли Уигинс, Марк Кавендиш, Ед Кланси, Оуйан Доул, Стивън Бърк)
2. Австралия (Джак Бобридж, Майкъл Хепбърн, Алекс Едмъндсън, Сам Уелсфорд, Калъм Скотсън)
3. Дания (Ласе Норман Хансен, Каспер фол Фонсах, Каспер Педерсен, Никлас Ларсен, Фредерик Мадсен, Расмус Куаде)

Снимка: Getty Images

Тенис, двойки (мъже):
1. Рафаел Надал и Марк Лопез (Испания)
2. Флорин Мергея и Хория Текау (Румъния)
3. Стив Джонсън и Джак Сок (САЩ)

Снимка: Getty Images

Тласкане на гюле (жени):
1. Мишел Картър (САЩ)
2. Валери Адамс (Нова Зеландия)
3. Анита Мартон (Унгария)

Снимка: Getty Images

Плуване, 200 м гръб (жени):
1. Маделин Дирадо (САЩ)
2. Катинка Хошу (Унгария)
3. Хилари Колдуе (Канада)

Снимка: Getty Images

Плуване, 100м бътерфлай (мъже):
1. Джоузеф Скулинг (Сингапур)
2. Майкъл Фелпс (САЩ) ; Чад ле Кло (Южна Африка); Ласло Чех (Унгария)

Снимка: Getty Images

Плуване, 800 м свободен стил (жени):
1. Кейти Ледецки (САЩ)
2. Джазмин Карлин (Великобритания)
3. Богларка Капаш (Унгария)

Снимка: Getty Images

Плуване, 50 м свободен стил (мъже):
1. Антъни Ървин (САЩ)
2. Флоран Маноду (Франция)
3.  Нейтън Ейдриън (САЩ)

Снимка: Getty Images