50 км ходене

1. Mатей Тот (Словеакия)
2. Джаред Талънт (Австралия)
3. Хирооки Араи (Япония)

Бадминтон - индивидуално (жени)

1. Каролина Марин (Испания)
2. П.В. Синджу (Индия)
3. Хозоми Окухара (Япония)

Бадминтон - двойки (мъже)

1. Х.Фу и Н.Джуан (Китай)
2. У.К.Тан и В.Н.Ш.Гох (Малайзия)
3. М.Елис и К.Лангридж (Великобритания)

Водна топка (жени)

1.САЩ
2. Италия
3. Русия

Хокей на трева (жени)

1.Великобритания
2. Холандия
3. Германия

Синхронно плуване - отборно (жени)

1.Русия
2.Китай
3.Япония

Футбол (жени)

1.Германия
2.Швеция
3.Канада

Конна езда - прескачане на препятствия (индивидуално)

1. Ник Скелтън (Великобритания)
2. Педер Фредриксон (Швеция)
3. Ерик ламаз (канада)

20 км ходене (жени)

1. Лю Хун (Китай)
2. Мария Гуадалупе Гонсалес (Мексико)
3. Лю Сиуджъ (Китай)

Велосипеден мотокрос (жени)

1. Мариана Пахон (Колумбия)
2. Алис Пост (САЩ)
3. Стефани Ернандес (Венецуела)

Велосипеден мотокрос (мъже)

1. Конър Фийлдс (САЩ)
2. Йеле ван Горком (Холандия)
3. Карлос Рамирес (Колумбия)

Бокс - кат. до 60 кг (жени)

1. Естел Мосли (Франция)
2. Ин Цзюнхуа (Китай)

Борба - свободен стил в кат. до 57 кг (мъже)

1. Владимир Хинчешвили
2. Рей Хигучи (Япония)
3. Хаджи Алиев (Азербайджан) § хасан Рахими (Израел)

Модерен петобой (жени)
1. Клоуи Еспосито (Австралия)
2. Елоди Клувел (Франция)
3. Октавия Новацка (Полша)

Борба - свободен стил в кат. до 74 кг (мъже)

1. Хасан Яздани (Иран)
2. Аниуар Гедуев (Русия)
3. Джабраил Хасанов (Азербайджан) § Сонер Демирташ (Турция)

Овчарски скок (жени)

1. Екатерини Стефаниди (Гърция)
2. Санди Морис (САщ)
3. Елиза Маккартни (Нова Зеландия)

Хвърляне на чук (мъже)

1. Дилшод Назаров (Таджикистан)
2. Иван Тихон (Беларус)
3. Войчех Новицки (Полша)

5000 м (жени)

1. Вивиан Черуйот (Кения)
2. Хелен Онсандо Обири (Кения)
3. Алмаз Аяна (Етиопия)

Таекуондо - кат. до 67 кг (жени)

1. О. Хе-Ри (Южна Корея)
2. хаби Ниаре (Франция)
3. Рут Гбагби (Кот д'Ивоар) § Нур татар (Турция)

таекуондо - кат. до 80 кг (мъже)

1. Шеик Салах Сисе (Кот д'Ивоар)
2. Лутало Мухамад (Великобритания)
3. Усама Уеслати (Тунис) § Милад Харчегани (Азербайджан)

Щафета - 4 по 100 м (жени)

1.САЩ
2.Ямайка
3. Великобритания

Щафета - 4 по 100 м (мъже)

1.Ямайка
2.Япония
3.Канада