19-годишната надежда в свободните ски Симеон Павлов направи най-доброто спускане на провелото се в района на хижа "Рилски езера" републиканско състезание по фрийрайд - каране на ски в необработен терен, организирано от Българска асоциация по ски свободен и екстремен стил (БАССЕС).

Снимка: БАССЕС

Павлов взе първото място в най-оспорваната категория - ски мъже, демонстрирайки агресивност и контрол по време на спускането, въпреки сравнително трудните снежни условия. След него се наредиха Станислав Черешаров и Радослав Мирчев.

Снимка: БАССЕС

При жените първа е Симона Камберова с резултат, който би я класирал и на шесто място при мъжете, втора остана Теодора Бързакова. 

От сноубордистите в категория 18+ най-добри бяха Евелина Хаджиева и Божидар Ибришимов.

В категорията на юношите между 14 и 18 години имаше изключително силно присъствие, като с най-предно класиране са сноубордистите Теодора Илиева и Александър Александров, а от скиорите първото място при юношите е за Матео Попиванчев.

Снимка: БАССЕС

За първи път БАССЕС даде шанс и на най-малките фрийрайд скиори и сноубордисти да премерят сили в рамките на републиканското състезание, като тяхното спускане бе на отделен обезопасен склон в близост до трасето на големите състезатели. 

В най-малката възрастова група до 10 години най-силни спускания направиха Денис Марков и София Здравкова.

Общо 56 участници се включиха във фрийрайд надпреварата, като част от тях ще покажат умения и в състезанието по фрийстайл на мини фън парка, изграден по трасето на пистата пред хижа "Рилски езера".

Общо класиране:

Ски мъже
1.Симеон Павлов
2. Станислав Черешаров
3. Радослав Мирчев

Ски жени
1. Симона Камберова
2. Теодора Бързакова

Борд мъже
1. Божидар Ибришимов
2. Димитър Найденов
3. Денислав Бодичев

Борд жени
1. Евелина Хаджиева
2. Илиана Миховска
3. Мария Цветанова

Деца до 10 г. ски
1. Денис Марков
2. Иво Балевски
3. Георги Алтънов
4. София Здравкова

Ски момичета 11-14 г.
1. Антония Иванова
2. Стефани Иванова

Юноши момичета борд
1. Теодора Илиева
2. Ива Павлова
3. Савина Димитрова

Юноши момчета борд
1. Александър Александров

Юноши момчета ски
1. Матео Попиванчев
2. Мартин Манолов
3. Иво Димитров