Шестият ден от олимпийските игри в Токио предложи много емоции и един исторически медал! Представителката на Сан Марино в дисциплината "трап" от ловната стрелба Алесандра Перили спечели бронз и превърна страната си в най-малката с олимпийско отличие. 

Денят бе силен и за родните спортисти. За съжаление, Селин Али не успя да преодолее квалификациите в трапа, но Антоанета Костадинова се постави в отлична позиция за атака на медалите на 25 м пистолет в спортната стрелба, боксьорката Стойка Кръстева се класира за четвъртфиналите в кат. до 51 кг, а плувецът Йосиф Миладинов стигна до полуфиналите на 100 м бътерфлай.

Всички медалисти от шестия ден

Спортна гимнастика, многобой, жени

1. Суниса Лий (САЩ) - 57.433 точки

2. Ребека Андраде (Бразилия) - 57.298

3. Ангелина Мелникова (Руски олимпийски комитет) - 57.199

Снимка: Getty Images

Кану, слалом в бързи води, жени

1. Джесика Фокс (Австралия) - 105.04 секунди

2. Малъри Франклин (Великобритания) - 106.68

3. Андреа Херцог (Германия) - 109.13

Фехтовка, рапира отборно, жени

1. Инна Дериглазова, Лариса Коребейникова, Марта Мартянова, Аделина Загидулина (Руски олимпийски комитет)

2. Анита Блазе, Астрид Гуярт, Паулин Ранвиер, Исаора Тибу (Франция)

3. Мартина Батини, Ерика Кипреза, Ариана Ериго, Алис Волпи (Италия)

Снимка: Getty Images

Джудо, мъже, до 100 килограма

1. Аарън Уолф (Япония)

2. Гухам Чо (Република Корея)

3. Жорже Фонсека (Портгуалия), Нияз Илясов (Руски олимпийски комитете)

Джудо, жени, до 78 килограма

1. Шори Хамада (Япония)

2. Маделин Малонга (Франция)

3. Майра Агиар (Бразилия), Анна-Мария Вагнер (Германия)

Гребане, двойка без рулеви, мъже

1. Мартин Синкович, Валент Синкович (Хърватия) - 6:15.29 минути

2. Мариус Козмиюк, Чиприан Тудоса (Румъния) - 6:16.58

3. Йоаким Сътън, Фредерик Виставел (Дания) - 6:19.88

Снимка: Getty Images

Гребане, двойка скул, мъже

1. Финтън МакКарти, Пол О’Доновън (Ирландия) - 6:06.43 минути

2. Джейсън Осборн, Йонатан Ромелман (Германия) - 6:07.29

3. Стефано Опо, Пиетро Рута (Италия) - 6:14.30

Гребане, двойка без рулеви, жени

1. Кери Гоулър, Грейс Прендергаст (Нова Зеландия) - 6:50.19 минути

2. Елена Орябинская, Василиса Степанова (Руски олимпийски комитет) - 6:51.45

3. Кейли Филмър, Хилари Янсенс (Канада) - 6:52.10

Снимка: Getty Images

Гребане, двойка скул, жени

1. Федерика Чезарини, Валентина Родини (Италия) - 6:47.54 минути

2. Клер Бове, Лаура Тарантола (Франция) - 6:47.68

3. Мариеке Кейсер, Илсе Паулис (Нидерландия) - 6:48.03

Стрелба, трап, мъже

1. Иржи Липтак (Чехия) - 43 точки, олимпийски рекорд

2. Давид Костелецки (Чехия) - 43 точки

3. Матю Джон Кауърд-Холи (Великобритания) - 33 точки

Снимка: Getty Images

Стрелба, трап, жени

1. Зузана Рехак-Стефечекова (Словакия) - 43 точки, олимпийски рекорд

2. Кайли Браунинг (САЩ) - 42 точки

3. Алесандра Перили (Сан Марино) - 29 точки

Плуване, мъже, 100 метра свободен стил

1. Кейлъб Дресел (САЩ) - 47.02 секунди - олимпийски рекорд

2. Кайл Чалмърс (Австралия) - 47.09

3. Климент Колесников (Руски олимпийски комитет) - 47.44

Снимка: Getty Images

Плуване, мъже, 200 метра бруст

1. Айзък Стъблети-Куук (Австралия) - 2:06.38

2. Арно Каминга (Нидерландия) - 2:07.01

3. Мати Матсон (Финландия) - 2:07.13

Плуване, мъже, 800 метра свободен стил

1. Робърт Финке (САЩ) - 7:41.87

2. Грегорио Палтриниери (Италия) - 7:42.11

3. Михайло Романчук (Украйна) - 7:42.33

Плуване, жени, 200 метра бътерфлай

1. Юфей Жан (Китай) - 2:03.86 минути, олимпийски рекорд

2. Риган Смит (САЩ) - 2:05.30

3. Хали Фликингър (САЩ) - 2:05.65

Снимка: Getty Images

Плуване, жени, щафета 4х200 метра свободен стил

1. Жие Дон, Бингжие Ли, Мухан Тан, Жунжуан Ян (Китай) - 7:40.33 минути - световен рекорд

2. Брук Форд, Кейти Ледецки, Пейдж Мадън, Карин МакЛафлин, Алисън Шмит, Арабела Симс (САЩ) - 7:40.73

3. Тамсин Кук, Мег Харис, Ема МакКиън, Леа Нийли, Моли О’Калахън, Бриан Тросел, Ариарне Титмъс, Мадисън Уилсън (Австралия) - 7:41.29

Тенис на маса, жени, сингъл

1. Мен Чен (Китай)

2. Йингша Сун (Китай)

3. Мима Ито (Япония)