22 комплекта медали бяха раздадени в четвъртия ден на олимпийските игри в Токио. Сред акцентите е историческият триумф за Бермуда - златото на Флора Дъфи в триатлона при жените.

Рускините пък станаха шампионки в отборната надпревара по спортна гимнастика за първи път от 1992 г., прекъсвайки доминацията на САЩ след отказване на суперзвездата Симон Байлс.

От началото на Игрите са спечелени общо 72 комплекта отличия, 18 от които за домакините от Япония. Над всички до момента са американците с 25 (9 златни) и Китай със същия брой, следвани от Руския олимпийски комитет с 18 и Великобритания с 13.

Снимка: Getty Images

Всички медалисти от четвъртия ден в Токио:

Спортна гимнастика (отборно, жени)

1. Русия

2. САЩ

3. Великобритания

Снимка: Getty Images

Софтбол

1. Япония

2. САЩ

3. Канада

Снимка: Getty Images

Кану-каяк (слалом, жени)

1. Рикарда Фюнк (Германия)

2. Маялен Чурот (Испания)

3. Джесика Фокс (Австралия)

Колоездене (маунтин байк, жени)

1. Йоланда Неф (Швейцария)

2. Сина Фрай (Швейцария)

3. Линда Индерганд (Швейцария)

Скокове във вода (синхронно от 10 м, жени)

1. Китай

2. САЩ

3. Мексико

Снимка: Getty Images

Езда, отборно:

1. Германия

2. САЩ

3. Великобритания

Фехтовка (отборно, жени)

1. Естония

2. Южна Корея

3. Италия

Снимка: Getty Images

Джудо, мъже 81 кг:

1. Таканори Нагасе (Япония)

2. Саеид Молаеи (Монголия)

3. Шамил Борчашвили (Австрия)/Матиаас Касе (Белгия)

Джудо, жени 63 кг:

1. Кларис Агбенену (Франция)

2. Тина Тръстеняк (Русия)

3. Катерин Бьошемин-Пинар (Франция)/Мария Центрчио (Италия)

Спортна стрелба, смесени отбори 10 м пистолет:

1. Китай

2. Русия

3. Украйна

Спортна стрелба, смесени отбори 10 м пушка:

1. Китай

2. САЩ

3. Русия

Снимка: Getty Images

Сърфинг, мъже:

1. Итало Ферейра (Бразилия)

2. Каноа Игараши (Япония)

3. Оуен Райт (Австралия)

Сърфинг, жени:

1. Кариса Мур (САЩ)

2. Бианка Буйтендаг (ЮАР)

3. Амуро Цузуки (Япония)

Снимка: Getty Images

Плуване, мъже 100 м. гръб:

1. Евгени Рилов (Русия)

2. Климент Колесников (Русия)

3. Райън Мърфи (САЩ)

Плуване, мъже 200 м. свободен стил:

1. Том Дийн (Великобритания)

2. Дънкан Скот (Великобритания)

3. Фернандо Шефер (БРазилия)

Плуване, жени 100 м. гръб:

1. Кейли Макиоун (Австралия)

2. Кайли Мас (Канада)

3. Реган Смит (САЩ)

Плуване, жени 100 м. бруст:

1. Лидия Якоби (САЩ)

2. Татяна Шоенмакер (ЮАР)

3. Лили Кинг (САЩ)

Снимка: Getty Images

Таекуондо, мъже 80 кг:

1. Владислав Ларин (Русия)

2. Деян Георгиевски (Северна Македония)

3. Дон Кьо Ин (Южна Корея)

Таекуондо, жени 67 кг:

1. Милица Мандич (Сърбия)

2. Дабин Лии (Южна Корея)

3. Алтеа Лорен (Франция)/Бианка Уолкден (Великобритания)

Снимка: Getty Images

Триатлон, жени:

1. Флора Дъфи (Бермуда)

2. Джорджиа Тейлър-Браун (Великобритания)

3. Кати Заферес (САЩ)

Вдигане на тежести, жени 59 кг:

1. Чун-Син Куо (Тайпе)

2. Полина Гурйева (Туркменистан)

3. Микико Андо (Япония)

Вдигане на тежести, жени 64 кг:

1. Моде Шарон (Канада)

2. Джорджия Бординьон (Италия)

3. Хуей-Уен Чен (Тайпе)

Снимка: Getty Images