13-ия ден от олимпийските игри в Токио предложи много емоции на феновете и се превърна в най-успешния за България.

21-годишната Ивет Горанова спечели златото в кат. до 55 кг кумите в каратето, осигурявайки на страната ни първа олимпийска титла от Пекин 2008 насам, когато легендарната Румяна Нейкова бе над всички в скифа.

Днес обаче имахме двоен повод за радост, тъй като Евелина Николова завоюва бронз в кат. до 57 кг на борбата.

Така България вече има пет отличия в Токио и дели 47-ото място във временното класиране с Португалия. Води Китай с 34 златни медала от общо 74, следва САЩ с 29 титли от 91 отличия, а топ 5 допълват домакинът Япония, Австралия и Руския олимпийски комитет.

Снимка: Getty Images

Всички медалисти от 13-ия ден на олимпийските игри

Лека атлетика, 110 м. с препятствия (мъже):

1. Ханзъл Парчмънт (Ямайка)

2. Грант Холоуей (САЩ)

3. Роналд Леви (Ямайка)

Лека атлетика, 400 м. (мъже):

1. Стивън Гарднър (Бахами)

2. Хосе Замбрано (Колумбия)

3. Кирани Джеймс (Гренада)

Лека атлетика, троен скок (мъже):

1. Педро Пичардо (Португалия)

2. Яминг Жу (Китай)

3. Фабрис Занго (Буркина Фасо)

Снимка: Getty Images

Лека атлетика, тласкане на гюле (мъже):

1. Райън Краузер (САЩ)

2. Джо Ковач (САЩ)

3. Томас Уолш (Нова Зеландия)

Лека атлетика, 20 км спортно ходене (мъже):

1. Масимо Стано (Италия)

2. Коки Икеда (Япония)

3. Тошиказу Яманиши (Япония)

Лека атлетика, декатлон (мъже):

1. Деймиън Уорнър (Канада)

2. Кевин Майер (Франция)

3. Ашли Малоуни (Австралия)

Лека атлетика, овчарски скок (жени):

1. Кейти Нейдът (САЩ)

2. Анжелика Сидорова (Русия)

3. Холи Брадшоу (Великобритрания)

Снимка: Getty Images

Лека атлетика, хептатлон (жени):

1. Нафисато Тиам (Белгия)

2. Анук Ветер (Нидерландия)

3. Емма Оосрвегел (Нидерландия)

Бокс, до 57 кг (мъже):

1. Алберт Батиргазиев (Русия)

2. Дюк Раган (САЩ)

3. Лазаро Алварес (Куба)/Самуел Такйи (Гана)

Снимка: Getty Images

Кану-каяк, двуместен каяк 1000 м (мъже):

1. Австралия

2. Германия

3. Чехия

Кану-каяк, едноместен каяк 200 м. (мъже):

1. Шандор Тотка (Унгария)

2. Манфреди Риза (Италия)

3. Лиам Хийт (Великобритания)

Кану-каяк, едноместен каяк 500 м. (жени):

1.Лиза Карингтън (Нова Зеландия)

2. Тамара Ципеш (Унгария)

3. Емма Йоргенсен (Дания)

Кану-каяк, едноместно кану 200 м. (жени):

1. Невин Харисън (САЩ)

2. Лорънс Винсен-Лапон (Канада)

3. Людмила Лузан (Украйна)

Снимка: Getty Images

Колоездене на писта, (мъже) "омниум":

1. Матю Уолс (Великобритания)

2. Камбел Стюарт (Нова Зеландия)

3. Елиа Вивиани (Италия)

Колоездене на писта, "кейрин" (жени):

1. Шейн Браспенинкс (Нидерландия)

2. Елиз Андрюс (Нова Зеландия)

3. Лориен Генес (Канада)

Скокове във вода, 10 м платформа (жени):

1. Хонгчан Куан (Китай)

2. Юши Чен (Китай)

3. Мелиса Ву (Австралия)

Снимка: Getty Images

Хокей на трева, (мъже):

1. Белгия

2. Австралия

3. Индия

Карате кумите, до 67 кг (мъже):

1. Стивън да Коста (Франция)

2. Ерай Самдан (Турция)

3. Абдел Рахман Алмасатфа (Йордания)/ Даркхан Асадилов (Казахстан)

Снимка: Lap.bg

Карате кумите, до 55 кг (жени):

1. ИВЕТ ГОРАНОВА (БЪЛГАРИЯ)

2. Анжелика Терлюга (Украйна)

3. Цу-Юн Вен (Китайско Тайпе)/ Бетина Планк (Австрия)

Карате, ката (жени):

1. Сандра Санчес (Испания)

2. Кийо Шимзу (Япония)

3. Грейс Лау Мо (Хонконг)/Вивиана Ботаро (Италия)

Плуване, маратон 10 км (мъже):

1. Флориан Велброк (Германия)

2. Крищоф Расовски (Унгария)

3. Грегорио Палтриниери (Италия)

Снимка: Getty Images

Скейтбординг, (мъже):

1. Кийгън Палмър (Австралия)

2. Педро Барос (Бразилия)

3. Кори Джуно (САЩ)

Спортно катерене, (мъже) комбинирано:

1. Алберто Лопес (Испания)

2. Натаниъл Колман (САЩ)

3. Якоб Шуберт (Австрия)

Тенис на маса, (жени) отборно:

1. Китай

2. Япония

3. Хонконг

Снимка: Getty Images

Борба, до 86 кг (мъже):

1. Дейвид Морис Тейлър (САЩ)

2. Хасан Язданичарати (Иран)

3.Назем Амине (Сан Марино)/ Артур Найфонов (Русия)

Борба, до 57 кг (мъже):

1. Заву Угуев (Русия)

2. Кумар Рави (Индия)

3. Нурислам Санайев (Казахстан)/ Патрик Гилман (САЩ)

Борба, до 57 кг (жени):

1. Рисако Каваи (Япония)

2. Ирина Курачкина (Беларус)

3. ЕВЕЛИНА НИКОЛОВА (БЪЛГАРИЯ)/ Луис Маролис (САЩ)

Снимка: БОК, Костадин Андонов