Десетият ден от олимпийските игри в Токио предложи много емоции, като в него бяха раздадени 20 комплекта медали. Вече 80 държави имат свой представител с отличие в японската столица, включително България, благодарение на среброто, завоювано от Антоанета Костадинова на 10 м пистолет в спортната стрелба.

Куба обаче спечели цели 6 - по две от всеки цвят, само в рамките на ден!

В класирането по медали Китай продължава да води с 62, от които 29 златни, а на втора позиция е САЩ с 64, но 7 титли по-малко. Следват Япония, Австралия и Руския олимпийски комитет.

Снимка: Getty Images

Всички медалисти от 10-ия ден в Токио

Спортна гимнастика, (мъже) халки:

1. Янг Лиу (Китай)

2. Хао Ю (Китай)

3. Елефтериос Петруниас (Гърция)

Спортна гимнастика, (мъже) прескок:

1. Джехуан Шин (Южна Корея)

2. Денис Аблиазин (Русия)

3. Артур Давтян (Армения)

Спортна гимнастика, (жени) земя:

1. Джейд Кери (САЩ)

2. Ванеса Ферари (Италия)

3. Маи Мураками (Япония)/Ангелина Меникова (Русия)

Снимка: Getty Images

Лека атлетика, скок на дължина (мъже):

1. Милтиадис Тентоглу (Гърция)

2. Мигел Хуан Ечевериа (Куба)

3. Майкел Масо (Куба)

Лека атлетика, стипълчейс 3000 метра (мъже):

1. Софиан Ел Бакали (Мароко)

2. Ламеша Гирма (Етиопия)

3. Бенджамин Киген (Кения)

Лека атлетика, 100 м с препятствия (жени):

1. Джасмин Камачо-Куин (Пуерто Рико)

2. Кендра Харисън (САЩ)

3. Меган Тапър (Ямайка)

Лека атлетика, 5000 м (жени):

1. Сифан Хасан (Нидерландия)

2. Хелен Обири (Кения)

3. Гудаф Цегай (Етиопия)

Лека атлетика, хвърляне на диск (жени):

1. Валари Алман (САЩ)

2. Кристин Поденс (Германия)

3. Хайме Перес (Куба)

Снимка: Getty Images

Бадминтон, (мъже) сингъл:

1. Виктор Акселсен (Дания)

2. Лонг Чен (Китай)

3. Синисука Гинтинг (Индонезия)

Бадминтон, (жени) двойки:

1. Априяни Рахаю/Грейса Полии (Индонезия)

2. Фан Йи Джиа/Чен Кинг Чен (Китай)

3. Хийонг Конг/Сойонг Ким (Южна Корея)

Снимка: Getty Images

Колездене на писта, отборен спринт (жени):

1. Китай

2. Германия

3. Русия

Езда, отборна надпревара:

1. Великобритания

2. Австралия

3. Франция

Снимка: Getty Images

Езда, индивидуално:

1. Юлия Крайевски (Германия)

2. Том Макюън (Великобритания)

3. Андрю Хой (Австралия)

Спортна стрелба, 25 м пистолет (мъже):

1. Жан Кикиампо (Франция)

2. Лорис Пупо (Куба)

3. Юхонг Ли (Китай)

Спортна стрелба, 50 м (мъже):

1. Чанчонг Жанг (Китай)

2. Сергей Каменский (Русия)

3. Миленко Себич (Сърбия)

Снимка: Getty Images

Вдигане на тежести, до 87 кг (жени):

1. Жою Ванг (Китай)

2. Яхара Тамара Салазар (Еквадор)

3. Доминха Сантана Пегуеро (Доминиканска република)

Вдигане на тежести, над 87 кг (жени):

1. Венвен Ли (Китай)

2. Джейд Кембъл (Великобритания)

3. Елизабет Роблес (САЩ)

Снимка: Getty Images

Борба, 130 кг (мъже):

1. Мияйн Лопес Нунес (Куба)

2. Якоби Кажая (Грузия)

3. Сергей Семенов (Русия)/Риза Каяалп (Турция)

Борба, 60 кг (мъже):

1. Луис Алберто Орта Санчес (Куба)

2. Кеничиро Фумита (Япония)

3. Сергей Емелин (Русия)/Салике Валихан (Китай)

Борба, 76 кг (жени):

1. Алине Ротер Фокен (Германия)

2. Мария Грей (САЩ)

3. Куан Жу (Китай)/Ясемин Адар (Турция)

Снимка: Getty Images