Шут на Сабали, но М'Боли избива акробатично. Отлична намеса на бившия страж на "Славия" и ЦСКА.
  • 66'
    Поредният пропуск на Мбайе Нианг, който бе изведен отлично, преодоля М'Боли и... прати топката над вратата.
  • 60'
    Kамерунският главен съдия Алиум Алиум даде дузпа за Сенегал, която обаче впоследствие отмени след консултация със системата за видеоповторения VAR
  • 59'
    Анри Севе стреля от пряк свободен удар, право в ръцете на Раис М'Боли.
  • 58'
    Крепен Диата вместо Баду Ндиай за Сенегал.
  • 54'
    Втори жълт картон за играч на Алжир. Получава го Юсеф Белаили.
  • 46'
  • 45+3'
  • 45'
    Две минути е добавеното време.
  • 38'
    Удар от дистанция на Мбайе Нианг, при който топката премина малко над напречната греда. "Лъвовете от Теранга" бяха близо до изравняване.
  • 32'
    Нищо интересно на стадиона в Кайро от ранния гол насам. Двата тима водят здрава битка, като единоборствата стават все по-груби. Първият жълт картон в мача е за Рами Бенсабайни от Алжир.
  • 2'
    ГООООООООООООЛ! Алжир повежда с попадение на Багдад Бунеджа! 1:0 за "пустинните лисици".
  • 1'

0:1 - Бунеджа 2'

Стартови състави

Сенегал: Алфред Гомис, Ламин Гасама, Юсуф Сабали, Шейку Куяте, Салиф Сане, Идриса Гай, Баду Ндиай, Анри Севе, Исмаила Сар, Садио Мане и Мбайе Нианг

Алжир: Раис М'Боли, Аиса Манди, Меди Зефане, Рами Бенсебайни, Джамел Бенламри, Исмаел Бенасер, Адлен Гедиура, Софиан Фегули, Рияд Марез, Юсеф Белаили и Багдад Бунеджа

ПРЕВЮ

След 51 изиграни мача, множество изненади, обрати, късни голове, дузпи, продължения и колоритни емоции по трибуните, футболът в Африка достигна своята кулминация за 32-ри път!

Финалът на Купата на африканските нации е днес (19 юли). В него един срещу друг се изправят Сенегал и Алжир. Срещата може да гледате пряко по RING от 22:00 ч.!

И двата тима в началото на шампионата влизаха в сметките на специалистите, но не бяха изявени фаворити. Те обаче показаха здрави нерви и добра игра, която се увенча с участие в най-важния мач.

Снимка: Reuters

Автогол в продължението на редовното време прати "лъвовете" от Сенегал на втори финал в историята. През 2002 г. тимът загуби от Камерун в решителната среща. Днес обаче се надява да се справи далеч по-добре. Тунис беше съперникът на възпитаниците на Алиу Сисе в полуфинала, а Дилън Брон сигурно още проклина момента, когато докосна топката с глава и я прати в собствената си врата.

Лошите новини за Сенегал преди финала са свързани с отсъствието на голямата звезда на тима преди днешния мач - защитника Калиду Кулибали. Той натрупа картони и няма да може да помогне на своите съотборници да зарадват милионите си почитатели у дома.

В Алжир чертаят друг сценарий! Отборът от северноафриканската държава знае какво е да заключиш в собствената си витрина най-ценния трофей на континента! Пред 1990 г. "пустинните лисици" триумфираха пред родна публика. Оттогава обаче те не са играли на финал в турнира.

Алжирците като че ли имат леко предимство предвид стабилното си представяне в надпреварата. Те са непобедени до сега, а в груповата фаза постигнаха успех с 1:0 именно над Сенегал.

В полуфинала герой за тима стана капитанът Риад Марез, който в 95-ата минута на мача се разписа от пряк свободен удар за победата над Нигерия с 2:1.

Сенегал или Алжир? Кой ще триумфира? Гледайте тази вечер (19 юли) пряко по RING от 22:00 ч.