Трета и последна смяна в състава на "Левски" - Илия Димитров заменя Станислав Иванов.
    Мазурек вместо Мариани за "Левски".
  • 90'
    Три минути е добавеното време.
  • 89'
    Първа промяна извършва Петър Хубчев. Здравко Димитров на мястото на Илия Юруков.
  • 87'
    Жълт картон за Новотни от "Ружомберок".
  • 79'
    Трета и последна смяна за "Ружомберок" - Новотни вместо Герец.
  • 69'
    Такач отстъпва мястото си на Жигмунд за словаците.
  • 59'
    Хашек на мястото на Бренкус за "Ружомберок".
  • 58'
    Живко Миланов също е декориран в жълто.
  • 52'
    Жълт картон за бразилеца.
  • 51'
    ГООООООЛ! Паулиньо бе изведен сам срещу стража на словаците и не сбърка. 2:0 за "Левски".
  • 50'
    Жълт картон за Нуно Рейш от "Левски".
  • 46'
  • 45+2'
  • 45+1'
    Жълт картон за Иван Горанов.
  • 45'
    Две минути е добавеното време.
  • 39'
    Първи жълт картон и за футболист на "сините". Янис Каргас го получава.
  • 36'
    ГОООООООООЛ! 1:0 за "Левски"! Давиде Марини бележи, засичайки с глава центриране на Живко Миланов
  • 35'
    Първи жълт картон в мача. Той е за Далибор Такач от състава на домакините.
  • 29'
    Иван Горанов фаулира Матей Чурма и играчът на "Ружомберок" получи медицинска помощ след единоборството.
  • 14'
    Гол за "Ружомберок" бе отменен заради засада. Далибор Такач не сбърка отблизо, но страничният съдия бе вдигнал флага си.
  • 6'
    Словашкият тим владееше инициативата в първите 5 минути от мача, но така и не създаде работа на вратаря на "сините" Милан Миятович.
  • 1'

Стартовите състави

"Ружомберок": Иван Крайчирик, Матей Чурма, Ян Масло, Михал Йонек, Александер Мойжиш, Тихомир Костадинов, Далибор Такач, Адам Бренкус, Кристи Косе, Петер Гал-Андрежли, Стефан Герец

"Левски": Милан Миятович, Живко Миланов, Янис Каргас, Нуно Рейш, Иван Горанов, Кали Тиам, Мартин Райнов, Илия Юруков, Давиде Мариани, Станислав Иванов, Паулиньо

ПРЕВЮ

Тази вечер "Левски" стартира участието си в Лига Европа за сезон 2019/20. "Сините" започват с гостуване на словашкия "Ружомберок" в първия квалификационен кръг на турнира, а двубоят е с начален час 19:30 ч. българско време.

Срещата ще бъде официален дебют начело на "Левски" за бившия национален селекционер Петър Хубчев. За столичния гранд това ще бъде мач №203 в Европа, докато съперникът е със скромните 16.

"Сините" нямат гол далеч от София в евротурнирите от 2012 г., като не съумяха да отбележат при гостуванията си на "Иртиш", "Марибор", "Сутйеска", "Хайдук" Сплит и "Вадуц".

"Левски" очаква сериозна подкрепа в Словакия - бройките от 450 билета бяха разпродадени за кратко време. "Сините" фенове обаче бяха нападнати от ултраси на холандския "Аякс" и полския "Краковия". Заради това 170 човека ще се грижат за реда по трибуните на "Под Чебратьом", както и около стадиона.