Рeал Мадрид 1:2 Атлeтик Билбао
  • 98'
  • 90+8'
    Съмнения за игра с ръка на играч на "Атлетик" в наказателното поле наложиха разглеждане на ситуацията с помощта на системата за видеоповторения (VAR). Няма дузпа!
  • 90'
    Шест минути е добавеното време
  • 88'
    Мариано Диас сменя Бензема за "белите".
  • 88'
    Жълт картон и за вратаря на "лъвовете" Симон.
  • 88'
    Капитанът Рамос стреля с глава, но встрани от дясната греда.
  • 84'
    Дани Гарсия от "Атлетик" също е декориран в жълто.
  • 83'
    Бензема отново преодоля стража Симон, голът обаче бе отменен заради засада.
  • 83'
    Жълт картон за Кроос от "Реал".
  • 80'
    Пропуска на влезлия преди малко Виялибре. Отлична намеса на Куртоа!
  • 79'
    Морсийо и Виялибре вместо Баленсиага и героя Раул Гарсия за "Атлетик".
  • 74'
    ГОООООООООООООЛ! Карим Бензема бележи! 1:2!
  • 71'
    Весга, Лекуе и Беренгер се появиха на терена за баските вместо Венседор, Капа и Муниаин.
  • 68'
    Двойна смяна извършва Зидан - Винисиус и Валверде вместо Азар и Модрич за мадридчани.
  • 62'
    Греда за "Реал"!
  • 56'
    Жълт картон и за Капа от състава на баските.
  • 54'
    Пропуск на Муниаин, който можеше да сложи точка на спора още в началото на тази втора част.
  • 46'
  • 45'
    Начо вместо Варан за "Реал" на почивката
  • 45+1'
  • 42'
    Раул Гарсия не бе далеч от оформянето на своя хеттрик на "Ла Росаледа"
  • 38'
    ГООООООООООООООООООЛ! 2:0 за "Атлетик"! Раул Гарсия не сбърка от бялата точка.
  • 37'
    Дузпа за "Атлетик"! Васкес извърши нарушение в наказателното поле.
  • 37'
    Жълт картон за Лукас Васкес.
  • 24'
    Пак Раул Гарсия стреля, но неточно
  • 18'
    ГОООООООООООООООООЛ! 1:0 за "Атлетик" Билбао! Раул Гарсия бележи.
  • 13'
    Отново Азар тормози "Атлетик", този път Мартинес успя да го блокира в последния момент.
  • 11'
    Отбраната на баските се справи при корнера.
  • 10'
    Първият точен удар в мача. Отправи го Азар от "Реал" Мадрид. Неубедителна намеса на вратаря Симон и това е ъглов удар.
  • 1'

Съставите

"Реал" Мадрид: Куртоа; Васкес, Варан, Рамос, Менди; Каземиро, Кроос, Модрич; Азар, Бензема, Асенсио

"Атлетик" Билбао: Симон; Капа, Нунес, Мартинес, Баленсиага; Де Маркос, Дани Гарсия, Венседор, Муниаин; Раул Гарсия, Уилямс

ПРЕВЮ:

След като късно снощи "Барселона" елиминира трудно "Реал Сосиедад" в първия полуфинал за Суперкупата на Испания, тази вечер баско изпитание ще има и за "Реал" Мадрид. Кралският клуб се изправя срещу "Атлетик" Билбао крачка преди дългоочакваното Ел Класико в спора за трофея.

Дали то ще стане факт - разберете от 22:00 ч. по bTV Action, когато започва прякото предаване на двубоя. Можете да го проследите и на живо, минута по минута, тук - на btvnovinite.bg.

Преди мача на "Ла Росаледа" в Малага "Реал" показа непостоянство, като не успя да спечели две от последните си четири срещи в Ла Лига.

През уикенда кралският клуб направи 0:0 при гостуването си на "Осасуна". "Лос Меренгес" се оплакаха от лошото време, а треньорът Зинедин Зидан упрекна ръководството на Ла Лига за провеждането на срещата. Президентът на шампионата Хавиер Тебас обаче отговори, че от "Реал" сами са решили да пътуват до Памплона, въпреки бурята "Филомена", и не трябва да търсят оправдания.

В другия лагер "Атлетик" започва нова ера под ръководството на Марселино, заменил Гайска Гаритано преди седмица. Бившият наставник на "Севиля", "Виляреал" и "Валенсия" стартира със загуба с 2:3 от "Барселона" и преследва първи успех начело на "лъвовете".

В исторически план "Реал" и "Атлетик" са се сблъсквали 234 пъти. Столичани имат 116 победи срещу 74 за баските. Любопитното е, че двата тима се срещат за първи път в Суперкупата.

"Лос Леонес" записаха едва два успеха в последните си девет мача. В тази серия са допуснали 13 гола при едва две запазени чисти мрежи. От март 2015 г., когато отстъпи на "Атлетик" с 0:1, "Реал" няма поражение срещу този съперник в 11 двубоя (7 победи, 4 равенства).

"Реал" е втори по триумфи в турнира със своите 11, зад "Барселона" с 13. "Атлетик" е печелил Суперкупата два пъти и застава на пътя на поредното Ел Класико.