• 95'
  • 90'
    Четири минути добавено време
  • 87'
    Страхотен рейд на Фоудън през центъра завърши с удар право в ръцете на вратаря Навас.
  • 86'
    Жълт картон и за Де Бройне.
  • 83'
    И Ерера сменя Паредес за домакините.
  • 80'
    Данило вместо Ди Мария за ПСЖ.
  • 77'
    ПСЖ остава с човек по-малко. Идриса Гей е изгонен за грубо влизане срещу Илкай Гюндоган.
  • 74'
    Жълт картон за Неймар.
  • 71'
    ГОООООООООООООЛ! 2:1 за "Сити"! Марез бележи от пряк свободен удар.
  • 70'
    Паредес получава официално предупреждение.
  • 64'
    ГООООООООООООООЛ! 1:1! Коварно центриране на Де Бройне се превърна в удар и резултатът е изравнен.
  • 61'
    Ефектно изпълнение на Де Бройне, но над вратата.
  • 61'
    Смяна извършва Гуардиола - Зинченко вместо Кансело.
  • 46'
  • 45+2'
  • 45'
    Една минута добавено време.
  • 42'
    Възможност за "Сити"! Кейлор Навас обаче се намеси отлично при удара на Фил Фоудън.
  • 31'
    Първи жълт картон в мача. Той е за Жоао Кансело от състава на гостите.
  • 27'
    Отново проблеми за "Сити" при корнер. Този път Леандро Паредес стреля неточно с глава.
  • 15'
    ГООООООООООЛ! 1:0 за ПСЖ! Капитанът Маркиньос бележи.
  • 13'
    Шут на Неймар, но вратарят на "Сити" Едерсон успя да избие топката в ъглов удар, който не доведе до нищо опасно за гостите.
  • 1'

Съставите

"Пари Сен Жермен": Кейлор Навас, Алесандро Флоренци, Маркиньос, Преснел Кимпембе, Мичъл Бакер, Идриса Гей, Леандро Паредес, Марко Верати, Анхел Ди Мария, Неймар, Килиан Мбапе

"Манчестър Сити": Едерсон, Кайл Уолкър, Джон Стоунс, Рубен Диаш, Жоао Кансело, Родри, Илкай Гюндоган, Кевин Де Бройне, Рияд Марез, Фил Фоудън, Бернардо Силва

ПРЕВЮ

Наскоро авторитетното издание "Форбс" актуализира класацията си за футболни тимове с най-голяма стойност. В нея "Сити" заема 6-та позиция (4 млрд. долара), а ПСЖ е 9-ти (2,5 млрд. долара).

Тези средства, идващи от шейховете от Близкия Изток, обаче задължават. И ПСЖ, и "Сити" не са печелили най-силния европейски клубен турнир. Сега съдбата им дава този шанс!

Парижани със сигурност помнят опиянението от миналия сезон, когато играха на финал. Те успяха да си отмъстят на миналогодишния шампион "Байерн" Мюнхен и да го отстранят на четвъртфинал. Начело с Маурисио Почетино ПСЖ изглежда стабилен по европейските терени, въпреки че в Лига 1 е на втора позиция.

Фокусът на домакините в първата среща със сигурност е върху Шампионската лига! На "Парк де Пренс" аржентинският треньор излиза с всичките си големи звезди. Килиан Мбапе изплаши щаба в мача срещу "Мец" преди дни, но и той ще бъде наличен.

Срещу ПСЖ застава една добре подредена английска машина. "Манчестър Сити" спечели Купата на лигата в Англия преди дни, а в класирането на може би най-силното първенство в света Висшата лига е лидер!

Това ще е трети мач между двата тима. Те се срещнаха на четвъртфинал в Шампионската лига през сезон 2015/2016, като първият двубой в Париж завърши 2:2, а в реванша "гражданите" се наложиха с 1:0. Освен това те имат и един сблъсък за Купата на УЕФА в груповата фаза през сезон 2008/2009, който завърши при резултат 0:0.