Лудогорец 2:3 Ференцварош
  • 90'
    3 минути продължение на второто полувреме
  • 90'
    Край на второ полувреме
  • 82'
    Козмин Моци оставя отбора си с човек по-малко, след опасно взаимодействие със съперник
  • 77'
    "Лудогорец" продължава да натиска. Шутът на Битон обаче е неточен
  • 72'
    Ланзафаме сменя Прискин в тима на гостите
  • 69'
    Автогол и резултатът вече е 2:3! Марсел Хайстер прати топката в своята врата
  • 64'
    Сисиньо заменя контузения Икоко в състава на "Лудогорец"
  • 64'
    Дан Битон на мястото на Марселиньо за домакините
  • 61'
    Голмайсторът Нгуен от "Ференцварош" е заменен от Варга
  • 57'
    Ихнатенко отстъпва своето място на Давид Сигер в тима на "Ференцварош"
  • 48'
    Резултатът вече е 3:1 за "Ференцварош", след като Нгуен беше точен
  • 47'
    Интересна комбинация пред вратата на "Ференцварош", но Жоржиньо е неточен
  • 45'
  • 45'
    Пропусналият дузпа Швиерчок е заменен от Клаудио Кешерю
  • 45'
  • 45'
    3 минути продължение на първото полувреме
  • 29'
    Якуб Шверчок заложи на изпълнение в стил "Паненка", но вратарят на унгарците спаси
  • 29'
    Още два жълти картона за играчи на "Ференцварош". Получават ги Блажич и Дибуз
  • 28'
    Дузпа за "Лудогорец"
  • 26'
    Първи жълт картон в мача. Получава го Ихнатенко от "Ференцварош"
  • 24'
    Георги Терзиев връща едно попадение за домакините
  • 21'
    Втори гол за "Ференцварош". Точен е Шкварка
  • 20'
    Добър удар на Марселиньо преминава отстрани на гредата
  • 17'
    Гол за "Ференцварош". Унгарците повеждат след точен удар на Кхаратин с глава
  • 16'
    Недялков предотвратява опасна атака на гостите
  • 12'
    Атака на Жоржиньо от "Лудогорец" беше спряна заради засада
  • 1'
  • 1'
    Първи пряк свободен удар. Кхаратин от "Ференцварош" пропуска

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 22. Икоко, 5. Терзиев, 30. Моци, 3. Недялков, 18. Дяков, 44. Горалски, 17. Жоржиньо, 84. Марселиньо, 13. Чибота, 10. Шверчок

ФЕРЕНЦВАРОШ: 90. Дибуз, 7. Ихнатенко, 8. Ловренчич, 11. Зубков, 14. Кхаратин, 25. Блажич, 26. Хейстер, 33. Двали, 50. Прискин, 92. Шкварка, 93. Нгуен

ПРЕВЮ:

"Лудогорец" се нуждае от задължителна победа, за да продължи напред към групите на Шампионската лига. Довечера "орлите" излизат срещу унгарския "Ференцварош" в реванш от първия предварителен кръг в турнира, след загуба с 1:2 в Будапеща преди седмица.

Голът на чужд терен дава добри шансове на осемкратните шампиони на България.

"Унгарците ги чакат много тежки минути в Разград. Даваме си сметка какъв мач предстои. Готови сме", каза капитанът на "зелените" Светослав Дяков на официалната пресконференция преди двубоя.

"Момчетата са мотивирани. Надявам се да бъдат и концентрирани в реванша срещу "Ференцварош". Сигурен съм, че ще покажем добро ниво в двубоя с унгарците“, коментира треньорът Стойчо Стоев.

"Визията на нашия отбор е да играе офанзивен футбол. Това обаче не значи, че няма да подходим сериозно в дефанзивен план. Но основната ни задача в реванша с унгарците е да вкарваме голове", добави наставникът.

Треньорът на "Ференцварош" Серхий Ребров обясни, че българският тим е различен като домакин и гост, а неговият отбор трябва да се раздаде на 100%, за да елиминира "орлите".

"Гледали сме много мачове на "Лудогорец", и от миналата година, и предишния мач, а също и първия мач от настоящото първенство, очакваме много различни неща. Няма рецепта за това как да победиш, трябва да се раздаваш на 100% на терена", обясни Ребров.

Ако "Лудогорец" успее да отстрани унгарския шампион, във втория предварителен кръг ще срещне първенеца на Малта "Валета", който се справи с люксембургския "Дюделанж" след две равенства - 2:2, 1:1.

При отпадане регламентът предвижда участие в Лига Европа, а съперник на "орлите" ще бъде исландският "Валур".