Първи жълт картон в мача. Получава го Фримпонг от "Ференцварош".
  • 24'
    ГООООООООООЛ! 1:0 за "Лудогорец"! Джоди Лукоки бележи.
  • 20'
    Претенции на гостите за игра с ръка на Сисиньо в наказателното поле. Главният съдия Матей Юг обаче е категоричен - няма дузпа.
  • 12'
    Отличен пробив на Вандерсон по лявото крило, който обаче завърши с удар право в ръцете на вратаря.
  • 1'

Стартови състави

"Лудогорец": 23. Илиев, 3. Недялков, 5. Терзиев, 21. Григоре, 4. Сисиньо 12. Анисе, 25. Баджи, 88. Вандерсон, 92. Лукоки, 84. Марселиньо, 28. Кешерю

"Ференцварош": 90. Дибуш, 5. Фримпонг, 10. Нгуен, 11. Зубков, 14. Харатин, 18. Шигер, 21. Ботка, 25. Блажич, 26. Хейзер, 70. Боли, 88. Исаел

ПРЕВЮ

Само точка дели "Лудогорец" от 1/16-финалите в Лига Европа. Тази вечер българският шампион приема "Ференцварош" в Разград в последния си мач от груповата фаза на втория по сила европейски клубен турнир.

Това ще бъде четвърти мач между двата отбора за последните шест месеца. Те се срещнаха в първия квалификационен кръг на Шампионската лига, където унгарският първенец записа две победи и елиминира "орлите".

Снимка: Getty Images

Двубоят тази вечер е решаващ за европейските амбиции на "Лудогорец". Тимът започна с две победи в групата, надигравайки ЦСКА Москва с 5:1 и "Ференцварош" с 3:0, след което загуби два пъти поред от "Еспаньол". Равенство в Москва преди две седмици запази интригата до последно.

В момента "орлите" са втори в групата със седем точки, а "Ференцварош" е трети с една по-малко. "Еспаньол" ще завърши на първото място.

"Лудогорец" има само две загуби в последните си 15 домакински срещи във всички турнири, като една от тях дойде именно срещу "Ференцварош" през юли.

Гостите ще разчитат на голяма подкрепа на "Лудогорец Арена". Очакват се 1200 души от Будапеща да пътуват с влак до Разград.

Ако успее да се класира напред, то "Лудогорец" ще играе на 1/16-финал в Лига Европа за 4-ти път в своята история. "Орлите" преодоляха груповата фаза в турнира през сезони 2013/14 и 2017/18. През 2016/17 те си осигуриха място в елиминациите като трети тим в групата си в Шампионската лига.