Носителят на Купата на България в последните два сезона - "Локомотив" Пловдив, се изправя срещу английския гранд и финалист от Шампионската лига през сезон 2018/2019 - "Тотнъм". Двата тима ще играят на стадиона в пловдивския парк "Лаута" в мач от втория кръг на квалификациите за Лига Европа.

Локомотив Пловдив 1:2 Тотнъм
  • 85'
    Ндомбеле обръща резултата срещу деветима от "Локо"
  • 82'
    Нов пропуск на Хари Кейн
  • 81'
    Смяна при домакините: Витанов излиза. На негово място Михайлевич
  • 80'
    Безпогрешно изпълнение на Хари Кейн от бялата точка
  • 78'
    Карагарен получава втори жълт картон заради реплики към главния съдия
  • 77'
    Дузпа за "Тотнъм" след игра с ръка в наказателното поле
  • 77'
    Чернен картон за Диниш Алмейда, който игра с ръка на голлинията
  • 73'
    Пропуск за домакините! Карагерен опита удар от далече, но Лорис спаси вратата си
  • 73'
    Смяна в "Тотнъм": Моура на мястото на Санчес
  • 71'
    Георги Минчев бележи за "Локомотив"!
  • 69'
    Двойна смяна при домакините: Излизам Умарбаев и Аралица, а на тяхно място - Минчев и Илич
  • 68'
    Диниш Алмейда получава официално предупреждение от съдията
  • 67'
    "Шпорите" изпълняват пореден корнер. Страхотна намеса на Мартин Луков
  • 61'
    Танги Ндомбеле заменя Сисоко в редиците на "Тотнъм"
  • 59'
    Нов удар на Хари Кайн, само че неточен и не особено силен
  • 53'
    Сон пропуска при нова опасна атака за "Тотнъм"
  • 50'
    Жълт картон за Карагарен заради опасно нарушение
  • 47'
    Феновете на "Локомотив" впечатлиха със заря извън стадиона
  • 45'
  • 45+3'
    Край на първото полувреме. Резултатът е 0:0
  • 45+2'
    Карагарен изпуска най-чистото положение за "черно-белите" в мача. Ударът му минава над вратата на Лорис
  • 45'
    Две минути добавено време
  • 43'
    Хари Кейн опита да вкара с петичка, но Мартин Луков спаси вратата си
  • 42'
    Възможност и за "Локо". Центрирането на Момчил Цветанов обаче беше неточно
  • 37'
    Нова голова възможност за английския тим. Футболист на "Тотнъм" отново е в засада
  • 32'
    Милош Петрович изчиства след нов корнер за "Тотнъм"
  • 28'
    Англичаните имат претенции за дузпа заради нарушение срещу Бергвайн, но съдията не посочва бялата точка
  • 26'
    Вратарят Мартин Луков изчиства авторитетно след корнер
  • 20'
    Гостите продължават с натиска на стадиона в Пловдив. Но защитата на "Локомотив" не оставя шанс за опасни атаки
  • 12'
    От "Локомотив" отговориха с подобен удар на Аралица
  • 11'
    Греда за "Тотнъм"! Бергвайн опита силен шут, но топката уцели напречния стълб над Луков
  • 10'
    Опасна атака за английския тим, но Хюн Мин-Сон беше в засада
  • 2'
    Мартин Луков спасява вратата си след бърза атака на "Тотнъм"
  • 1'

Стартови състави:

"Локомотив" Пловдив: 71. Мартин Луков, 25. Лукас Масоеро, 61. Диниш Алмейда, 20. Милош Петрович, 9. Бирсент Карагарен, 34. Петър Витанов, 10. Парвиз Умарбаев, 16. Лукас Салинас, 7. Момчил Цветанов, 77. Анте Аралица, 14. Димитър Илиев

резерви: 1. Илко Пиргов, 11. Кенан Муслимович, 13. Пулиезе, 15. Кристиан Илич, 19. Георги Минчев, 44. Николай Николаев, 50. Михалевич

Треньор: Бруно Акрапович

"Тотнъм": 1. Юго Лорис, 2. Мат Дохърти, 15. Ерик Дайър, 6. Давинсон Санчес, 33. Бен Дейвис, 5. Пиер-Емил Хьойберг, 17. Муса Сисоко, 18. Джовани Ло Селсо, 7. Хюн Мин-Сон, 10. Хари Кейн, 23. Стивън Бергвайн

резерви: 12. Джо Харт, 8. Хари Уинкс, 11. Ерик Ламела, 19. Райън Сесеньон, 27. Лукас Моура, 28. Танги Ндомбеле, 38. Картър-Викърс

треньор: Жозе Моуриньо

съдия: Харм Осмерс (Германия)

Логично, първата визита на мениджъра Жозе Моуриньо в Пловдив предизвиква огромен интерес. Най-голямата звезда на "шпорите" Хари Кейн ще отвори доста работа на бранителите на "черно-белите", въпреки че треньорът на "Локо" Бруно Акрапович сам си пожела "Тотнъм" за съперник.

"Футболът е интересен, защото винаги можеш да намериш слабост. Важното е как играчите ще използват това нещо. Казах на футболистите как трябва да влезем в мача, за да спечелим нещо. Удоволствие е да премеря сили с Моуриньо, искам отборът ми да експлодира сега", коментира Акрапович на пресконференцията пред двубоя, като дори се пошегува, че според малкия му син нямат никакъв шанс.

Моуриньо подходи с уважение и обясни, че е впечатлен от отбора на "Локомотив".