След далечен удар на Илиев, Русов изпусна топката, но успя впоследствие да я улови
    ГОООЛ! Капитанът Димитър Илиев хладнокръвно реализира дузпата за 1:0
    Дузпа за "Локомотив" Пловдив след нарушение срещу Цветанов
  • 34'
    Рушов спаси опасен удар на Димитър Илиев
  • 20'
    Голям пропуск за гостите. Джино ван Кесел беше изведен сам, но техничният му удар изпрати топката в аут
  • 18'
    Опит за преса на домакините
  • 13'
    Опасен удар на Анте Аралица
  • 7'
    Тавареш стреля отблизо с глава, но топката мина на сантиметри над вратата на Луков
  • 3'
    Луков внимава и улови центрирана опасно топка от фаул
  • 1'

Днес "Локомотив" Пловдив става на 93 години. Датата 25 юли е специална не само заради рождения ден на "черно-бялата" общност. Тази вечер клубът ще празнува и нещо историческо - "железничарите" за първи път ще приемат мач от евротурнирите на своя стадион в парк "Лаута".

Последното домакинство на "черно-белите" в Европа на съоръжение в Пловдив е преди повече от четвърт век. През 1993 г. те посрещнаха в Града под тепетата "Лацио" и въпреки че се бориха мъжки, напуснаха евротурнирите.

Това е първи мач в Европа за "смърфовете" от 2012 г. Тогава отново в Лига Европа те играха с холандския "Витес" и отпаднаха с общ резултат 5:7.

Стартови състави:

"ЛОКОМОТИВ" ПЛОВДИВ: Луков; Петрович, Езе, Томашевич; Карагарен, Умарбаев, Ожболт, Витанов, М. Цветанов; Аралица, Д. Илиев

"СПАРТАК" ТЪРНАВА: Русов; Оршула, Месик, Мених, Захуменски; Дангубич, Халилович, Тешия, Ловат; Таварес, Кесел