ГООООООЛ! "Челси" изравнява! Хладнокръвно изпълнение на Жоржиньо от бялата точка.
    ГООООООЛ! Садио Мане дава аванс на "Ливърпул" с второто си попадение в мача.
    Александър-Арнолд вместо Робъртсън за "Ливърпул"
  • 90+3'
    Край на второ полувреме
  • 90'
    2 минути е добавеното време.
  • 87'
    Голям пропуск на Садио Мане.
  • 85'
    Томори вместо Кристенсен за "Челси".
  • 85'
    Жълт картон за Хендерсън
  • 79'
    Първи жълт картон в мача. Той е за Аспиликуета.
  • 75'
    Две брилянтни намеси на стража Кепа. "Сините" оцеляха.
  • 74'
    Двойна смяна извършва Франк Лампард - Маунт и Ейбрахам влизат вместо Пулишич и Жиру.
  • 64'
    Вайналдум вместо Милнър за мърсисайдци
  • 61'
    Жиру бе изведен, но Ван Дайк успя да блокира френския таран.
  • 48'
    ГОООООООЛ! Мане изравнява след груба грешка в отбраната на "Челси". Асистенцията е на сметка на влезлия преди малко Роберто Фирмино.
  • 46'
  • 46'
    Роберто Фирмино влиза на мястото на Алекс Окслейд-Чембърлейн
  • 45+2'
  • 45'
    Една минута добавено време.
  • 40'
    Кристиян Пулишич прати топката в мрежата на "Ливърпул", но попадението е отменено заради засада.
  • 36'
    ГОООООООООООЛ! 1:0 за "Челси". Оливие Жиру бележи!
  • 29'
    Удар с глава на Ван Дайк над вратата.
  • 22'
    Каква възможност само за "Челси"! Топката се отби в напречната греда след шут на Педро.
  • 16'
    Първо Кепа се намеси отлично, за да спре Салах, а при ответната атака Жиру стреля встрани от целта.
  • 13'
    Джордан Хендерсън центрира опасно към Мане, но Кристенсен плонжира и изби в корнер.
  • 11'
    Педро от "Челси" опита удар, но топката премина покрай вратата на Адриан.
  • 5'
    Садио Мане стреля, след което останаха съмнения за игра с ръка на Андреас Кристенсен в наказателното поле при блокирането на удара. Главният съдия Стефани Фрапар обаче отхвърли претенциите на мърсисайдци, не използва и VAR.
  • 1'

5:4 след дузпи

2:2 - Жоржиньо - 100'

2:1 - Садио Мане 95'

1:1 - Садио Мане 48'

0:1 - Оливие Жиру 36'

Стартови състави

"Ливърпул" (4-3-3): Адриан, Гомес, Матип, Ван Дайк, Робъртсън, Фабиньо, Милнър, Хендерсън, Окслейд-Чембърлейн, Мане, Салах

"Челси" (4-3-3): Кепа, Аспиликуета, Кристенсен, Зума, Емерсон, Ковачич, Жоржиньо, Канте, Пулишич, Педро, Жиру

ПРЕВЮ

Носителят на трофея в Шампионската лига - "Ливърпул", ще се изправи срещу победителя в Лига Европа - "Челси", за да бъде определен властелинът на Европа! За първи път в историята на Суперкупата на УЕФА два английски тима ще спорят за трофея. По право това са големите победители в двата най-силни европейски клубни турнира.

Футболните емоции са гарантирани, тъй като един срещу друг застават два от най-обичаните отбори в света. Очаква се в Истанбул да пристигнат над 50 хил. почитатели от цял свят, за да гледат дербито между "Ливърпул" и "Челси".

"Ливърпул" ще се бори за четвърта Суперкупа, докато "Челси" се надява да вдигне трофея за втори път историята си.

Двата отбора изиграха само по един мач след предсезонната си подготовка. В първия кръг на английската Висша лига мърсисайдци победиха новака "Норич" с 4:1, а "сините" от Лондон допуснаха тежка загуба с 0:4 от "Манчестър Юнайтед".

В града на "Бийтълс" всичко изглежда спокойно. Ексцентричният Юрген Клоп продължава да води тима и да мечтае за нови трофеи. На "Стамфорд Бридж" обаче прибегнаха до промени, след като бившият капитан Франк Лампард замени начело Маурицио Сари.

Мачът в Истанбул ще бъде първият голям мъжки финал, който ще бъде ръководен от жена. Французойката Стефани Фрапар ще следи за спазването на реда и феърплея на тревата на "Водафон Арена".