Италия 4:3 Англия
  • 130'
    Дузпа номер 10: Донарума спаси дузпата на Сака! Италия е новият европейски шампион!
  • 129'
    Дузпа номер 9: Каква драма! Пикфорд спасява дузпата на Жоржиньо
  • 128'
    Дузпа 8: Донарума спаси вратата си от дузпата на Джейдън Санчо!
  • 127'
    Дузпа 7: Федерико Бернардески от Италия е точен!
  • 126'
    Дузпа 6: Маркъс Рашфорд не успя да отбележи! Топката се удари в гредата!
  • 125'
    Дузпа 5: Бонучи е безапелационен за Италия, въпреки че Пикфорд хвана ъгъла
  • 124'
    Дузпа 4: Хари Магуайър извежда Англия напред в резултата!
  • 123'
    Дузпа 3: Спасяване на Пикфорд! Той изби удара на Андреа Белоти!
  • 122'
    Дузпа 2: Капитанът на Англия Хари Кейн също бележи
  • 121'
    Дузпа 1: Доменико Берарди от Италия бележи!
  • 120'
  • 120'
    Начало на дузпите!
  • 118'
    Емерсон излиза. На негово място Флоренци.
  • 118'
    Смяна и при англичаните: Санчо и Рашфорд на мястото на Хендерсън и Кайл Уокър
  • 113'
    Тежък сблъсък между Емерсон и Грилиш. Играта беше спряна за секунди, за да влезе лекарски екип
  • 108'
    Няколко тежки положения за защитата на Италия. Топката обаче не попадна във вратата на Донарума
  • 106'
    Жълт картон за Хари Магуайър заради свирепо нарушение срещу Белоти
  • 105'
    Начало на второ продължение
  • 105'
    Край на първо продължение
  • 103'
    Поредно добро спасяване на Пикфорд след добра акция на италианците
  • 99'
    Смяна в редиците на Англия. Мейсън Маунт излиза за сметка на Джак Грилиш
  • 97'
    Първи по-опасен удар в продълженията. Калвин Филипс пропуска вратата на Донарума
  • 96'
    Верати отстъпва мястото си на Мануел Локатели
  • 90'
    Начало на първо продължение
  • 90'
    Белоти влиза на мястото на Лоренцо Инсиние в редиците на Италия
  • 90+7'
    Край на второ полувреме
  • 90+6'
    Жълт картон за Киелини след грубо издърпване на фланелката на Сака
  • 90+5'
    Опасност пред вратата на Англия. Пикфорд ловко хвана топката
  • 90'
    6 минути продължение на редовното време
  • 87'
    Фен на терена! Стюардите успяха да изведат бързия и напорист привърженик
  • 86'
    Федерико Киеза излиза. На негово място Федерико Бернардески
  • 84'
    Жълт картон за Инсиние заради нарушение срещу Филипс
  • 80'
    Федерико Киеза падна пред наказателното поле на Англия, но съдията не отсъди нарушение. Футболистът остана да се превива на терена. Стигна се до лекарска намеса.
  • 74'
    Джордан Хендерсън влиза на мястото на Деклан Райс
  • 73'
    Бонучи намери Берарди далеч напред на терена, но последният не успя да овладее топката
  • 71'
    Смяна за Англия: Букайо Сака на мястото на Кийрън Трипиър
  • 67'
    1:1! Бонучи прати топката във вратата на Англия след разбъркване в наказателното поле на Англия! Какъв спиращ дъха мач!
  • 64'
    Джон Стоунс стреля с глава, но Джанлуиджи Донарума спасява вратата си
  • 62'
    Нова фантастична изява на вратаря на Англия. Пикфорд спаси опасен изстрел на Киеза
  • 57'
    Поредна опасна атака на Инсиние. Пикфорд обаче опази мрежата си суха
  • 56'
    Хари Магуайър надскочи италианската защита, но не прати топката във вратата
  • 53'
    Двойна смяна в редиците на Италия: Кристанте и Доменико Берати на мястото на Барела и Чиро Имобиле
  • 51'
    Инсиние получи правото да изпълни пряк свободен удар. Силното му изпълнение само че прати топката встрани от вратата.
  • 49'
    Стърлинг пада в наказателното поле, но съдията е категоричен: Дузпа за Англия няма!
  • 47'
    Първи жълти картон в мача. Получава го Барела заради нарушение срещу Хари Кейн
  • 45'
  • 45+5'
  • 45+2'
    Опасен удар на Марко Верати по земя. Пикфорд лови
  • 45'
    4 минути продължение на първата част
  • 42'
    Центриране в наказателното поле на Англия. Защитниците на "Трите лъва" чистят топката
  • 36'
    Поредна отлична акция на Люк Шоу, но пасът му в наказателното поле на "Адзурите" не беше оползотворен
  • 35'
    Италия отговори с мощен удар извън наказателното поле на Киеза, но топката мина покрай вратата
  • 34'
    Маунт и Стърлинг не успяха да се разберат добре в наказателното поле на Италия и не се стигна до опасен удар
  • 22'
    Един от основните футболисти на Италия - Жоржиньо, получи медицинска помощ и излезе до страничната линия. Вероятно ще бъде сменен.
  • 16'
    Добра комбинация на Жоржиньо и Инсиние. Страничният съдия обаче вдигна флага за засада
  • 8'
    Нарушение на Люк Шоу срещу Киеза. Последва пряк свободен удар. Инсиние стреля над вратата
  • 2'
    Гол още във втората минута! Люк Шоу прати топката във вратата на Италия! Какво начало!
  • 1'

Състави:

Италия: 21. Джанлуиджи Донарума, 2. Джовани Ди Лоренцо, 3. Джорджо Киелини, 6. Марко Верати, 8. Жоржиньо, 10. Лоренцо Инсиние, 13. Емерсон, 14. Федерико Киеза, 17. Чиро Имобиле, 18. Николо Барела, 19. Леонардо Бонучи

Англия: 1. Джордан Пикфорд, 2. Кайл Уокър, 3. Люк Шоу, 4. Деклан Райс, 5. Джон Стоунс, 6. Хари Магуайър, 9. Хари Кейн, 10. Рахийм Стърлинг, 12. Кийрън Трипиър, 14. Калвин Филипс, 19. Мейсън Маунт

Съдия: Бьорн Kaйперс (Нидерландия)

Снимка: Getty Images

Време е за финала на Евро 2020! Англия и Италия се сблъскват на "Уембли" в спор за трофея на Стария континент. Мечтата на "Трите лъва" срещу опита на "Адзурите". Англичаните преследват първи триумф на голям форум от 1966 г., когато спечелиха домашния Мондиал с успех срещу Германия с 4:2 след продължения.

Днес, на прага на историческото постижение, настроението в лагера на Англия е приповдигнато. Тимът на Гарет Саутгейт има само един допуснат гол на еврошампионата - изпълнението от пряк свободен удар на Микел Дамсгор, с което Дания поведе в полуфинала, преди Англия да стигне до пълен обрат.

Снимка: Reuters

У дома и стените помагат! Англия ще разчита много на домакинския фактор в първия европейски финал в своята история. Опитът обаче е на страната на италианците, за които това ще бъде четвърти спор за трофея. "Скуадра адзура" има един триумф - през 1968 г.

Италианците ще опитат да удължат страховитата си серия от 33 мача без поражение под ръководството на Роберто Манчини. "Адзурите" имат положителен баланс срещу "Трите лъва" - 11 победи от 27 двубоя, при 8 загуби и също толкова равенства.