Три промени правят и ирландците - Парът, Магуайър и Кристи вече са в игра, а на пейката сядат Къртис, Колинс и Манинг.
    Денислав Александров дебютира, влизайки на мястото на Илиев.
  • 78'
    Бърн за Брейди в състава на домакините.
  • 68'
    Най-чистото положение от началото на мача се откри пред домакините. Роби Брейди разтресе напречната греда. Късмет за "лъвовете"!
  • 67'
    Кълън вместо Хоргън за Ирландия.
  • 61'
    Тройна смяна извършва Дерменджиев - Карагерен, Василев и Ковачев вместо Галин Иванов, Сисиньо и Делев.
  • 60'
    Краев стреля от въздуха, доста неточно изпълнение.
  • 54'
    Колинс отправи удар покрай вратата.
  • 46'
  • 45+1'
  • 45'
    Жълт картон за Галин Иванов.
  • 37'
    Напрежение и пред българската врата - Брейди центрира от пряк свободен удар, топката тупна коварно, Луков обаче успя да избие.
  • 35'
    Кристиан Димитров отправи удар с глава, но над вратата.
  • 29'
    Жълт картон и за Сисиньо.
  • 27'
    Нова грешка на домакините. Този път Илиев стреля, Рандолф обаче се намеси.
  • 23'
    Съперникът сбърка при изнасянето на топката, но последвалият удар на Александър Цветков бе блокиран.
  • 21'
    Жълт картон и за Райън Манинг от Ирландия.
  • 11'
    Първи жълт картон в мача. Получава го централният бранител на домакините Кевин Лонг.
  • 1'

Стартови състави

Ирландия: 23. Рандолф, 3. Манинг, 4. Дъфи, 6. Хърихейн, 7. Хоргън, 9. Колинс, 10. Брейди, 11. Къртис, 15. К. Лонг, 17. Найт, 20. О’Шей

България: 1. Луков, 2. Попов, 3. Ангелов, 5. Димитров, 6. Сисиньо, 9. Делев, 10. Краев, 16. Малинов, 18. Иванов, 20. Илиев, 22. Цветков

Снимка: Getty Images

ПРЕВЮ

Последният мач на националния ни отбор по футбол в Лигата нациите е и последен шанс за оставане във втора дивизия. Тази вечер, от 21:45 ч., играчите на Георги Дерменджиев гостуват на Ирландия и само победа ще ги спаси от изпадане в третото ниво на турнира.

"Лъвовете" са на последно място с една точка от пет мача. По-притеснителното е, че единствената им победа през тази година бе в контролна среща срещу Гибралтар, а иначе в последните 17 официални мача българите имат само един успех - срещу Чехия в мач без значение.

Снимка: Lap.bg

Преди двубоя с Ирландия Дерменджиев посочи, че отборът трябва да се спаси, за да продължи да играе срещу по-сериозни съперници и в следващото издание на Лигата на нациите. Той призова за търпение към играчите.

Селекционерът има проблеми с много контузени и болни от коронавирус футболисти. В последния момент отпаднаха вратарят Християн Василев, Димитър Велковски и капитанът Васил Божиков. Така Дерменджиев не може да разчита на цели 13 от играчите, на които изпрати повиквателни.

Под негово ръководство националният ни тим има 7 загуби, 1 равенство (срещу Ирландия в София през септември) и 2 победи.

Ирландия също няма успех в групата, но е с 2 точки. Съперникът ни се намира в серия от 6 мача без отбелязано попадение.