Люка Дин сменя Люка Ернандес на почивката за "петлите".
    Принудителна смяна извършва Дидие Дешан - Оливие Жиру вместо Бензема.
  • 38'
    Карим Бензема получи контузия в коляното.
  • 29'
    ГОООООООЛ! 1:0 за Франция. Антоан Гризман бележи със странична ножица. Топката рикошира в главата на Ивайло Чочев и Наумов нямаше шанс.
  • 12'
    Спасяване на Даниел Наумов след удар на Килиан Мбапе. Домакините очаквано владеят инициативата.
  • 11'
    Карим Бензема стреля, но неточно.
  • 2'
    Килиан Мбапе нахлу в наказателното поле и отправи удар от малък ъгъл покрай вратата.
  • 1'

Съставите

Франция (4-3-3): Юго Лорис, Бенжамен Павар, Преснел Кимпембе, Рафаел Варан, Люка Ернандес, Н'Голо Канте, Пол Погба, Корентен Толисо, Антоан Гризман, Килиан Мбапе, Карим Бензема

България (4-4-2): Даниел Наумов, Иван Турицов, Петко Христов, Валентин Антов, Васил Божиков, Ивайло Чочев, Доминик Янков, Илиан Илиев, Божидар Краев, Атанас Илиев, Кирил Десподов

ПРЕВЮ

С мач срещу световния шампион Франция ще приключи серията от контроли за българския национален отбор по футбол. Тази вечер избраниците на селекционера Ясен Петров гостуват в Париж, а двубоят ще е последна проверка за "петлите" преди старта на Евро 2020.

За България това ще бъде трети мач в рамките на осем дни. "Лъвовете" завършиха 1:1 със Словакия и загубиха с 0:1 от Русия.

Снимка: Lap.bg

"Ще използваме тази възможност да се покажем срещу един от най-големите отбори в света. Имаме много добри млади играчи, на които ще им е полезно. Футболистите ще бъдат подложени на много голямо напрежение срещу такъв съперник", каза преди срещата Петров, като за пореден път призова за подкрепа към националния отбор.

Това ще бъде 24-и мач между Франция и България, като балансът е 10 срещу 8 победи за "петлите". Те са в серия от три поредни успеха.

За последно двата тима се срещнаха в София в края на 2017 г. в световна квалификация за мондиала в Русия, спечелена от гостите с 1:0.

"Мачът с България ще завърши втората част от подготовката ни преди мача с Германия на 15 юни. Това е отбор, който се развива по време на мачовете и често играе с трима или петима в защита, с което вероятно ще се сблъскаме и срещу Германия. Именно за това този мач е добър", каза селекционерът на Франция Дидие Дешан преди мача.

Франция попадна в най-тежката група на европейското първенство. Съперници на световния шампион са Германия, защитаващият титлата си Португалия и Унгария. Турнирът започва в петък (11 юни) и ще продължи до 11 юли.