Рубен Пинто вместо Валентин Антов за ЦСКА
  • 62'
    ГОООООООООООООЛ! Симеон Славчев бележи. 3:2 за "Левски"!
  • 58'
    ГООООООООООООЛ! ЦСКА изравнява с попадение на Греъм Кери от дузпа. Четвърти гол от началото на сезона за ирландеца.
  • 58'
    Мартин Петков на мястото на Найджъл Робърта
  • 58'
    Дени Алар излиза, а в игра вече е Мартин Райнов
  • 47'
    ЦСКА бе близо до изравняване на резултата. Малинов стреля с глава, но покрай вратата, пазена от Георгиев.
  • 46'
  • 46'
    Една промяна за ЦСКА - Тиаго Родригеш сменя Енрике Рафаел на почивката.
  • 45+3'
  • 45+2'
    ГОООООООООООООЛ! "Левски" осъществява пълен обрат, Хали Тиам бележи!
  • 45'
    Две минути добавено време.
  • 41'
    Удар на Али Соу малко встрани от целта.
  • 37'
    Валентин Антов също е декориран в жълто.
  • 35'
    ГОООООООООЛ! Иван Горанов е точен от дузпа, отсъдена след съприкосновение на вратаря Бусато със Станислав Иванов.
  • 34'
    Жълт картон за Густаво Бусато.
  • 32'
    Отново гредата спира ЦСКА, този път след удар на Пламен Гълъбов.
  • 27'
    Добра възможност за "сините", но Дени Алар се засуети и топката му бе отнета.
  • 24'
    Симеон Славчев вместо Филипе Нашименто за "Левски"
  • 21'
    Нова атака на "армейците" завършва с удар на Греъм Кери, при който топката се отби в напречната греда.
  • 17'
    Дени Алар, Филипе Нашименто и Янис Каргас получават жълти картони заради оспорване на съдийско решение.
  • 16'
    ГООООООООООООООООООЛ! ЦСКА повежда с попадение на Али Соу.
  • 14'
    Страхотна възможност за ЦСКА. Евандро бе изведен сам срещу вратаря, но стреля неточно.
  • 3'
    Предпазливо начало и от двата отбора. Първият точен удар в мача е на Греъм Кери от "червените". Ирландецът стреля от дистанция, но право в ръцете на вратаря Георги Георгиев.
  • 1'

Съставите:

ЦСКА: Густаво Бусато; Иван Турицов, Пламен Гълъбов, Петър Занев, Брадли Мазику, Валентин Антов, Кристиян Малинов, Греъм Кери, Енрике Рафаел, Евандро, Али Соу

"Левски": Георги Георгиев, Ивайло Найденов, Янис Каргас, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов, Кали Тиам, Филипе Нашименто, Паулиньо, Дени Алар, Станислав Иванов; Найджъл Робърта

ПРЕВЮ

С третото и последно дерби за сезона между ЦСКА и "Левски" ще бъде поставено началото на плейофите в първата шестица на футболния ни елит. Срещата е днес от 16:15 ч. на националния стадион "Васил Левски".

И двата гранда останаха само с теоретични шансове за първото място и затова ще вложат всички сили в битката за втората позиция, в която обаче през този сезон се намеси и пловдивският "Локомотив".

Снимка: Lap.bg

В момента "червените" заемат третата позиция с 50 точки, колкото има и вторият "Локо" Пловдив. "Сините" са четвърти с 49 точки. Лидер в класирането е "Лудогорец" с 62 пункта.

Само след няколко дни на ЦСКА и "Левски" предстоят полуфинални реванши от турнира за Купата на България. Мечтата на "сините" за трофея се отдалечи значително след загубата с 0:2 в първия мач срещу пловдивските "железничари". "Армейците" са в далеч по-изгодна позиция след нулевото равенство като гости на "Ботев" в "Коматево".

Победа за който и да е от двата тима в днешния сблъсък ще окаже положително влияние върху играчите преди решителните битки за място на финала за Купата на 1 юли.

Най-голямата въпросителна пред треньора на ЦСКА Милош Крушчич е свързана с нападателя Али Соу, който напоследък играе колебливо.

За "Левски" сигурният отсъстващ е Деян Лозев, а в групата се завърна капитанът Живко Миланов. Тимът от "Герена" е в тежко финансово положение. Наскоро Наско Сираков стана мажоритарен собственик на клуба, и прехвърли 35% от акциите си на баскетболния треньор Константин Папазов.

Проблемите на тима са свързани със задължения в размер на почти 24 млн. лв. Освен това "Левски" може да остане и без евролиценз, ако не изчисти или предоговори дълговете си до края на месеца.

Според Георги Тодоров, който замени на треньорския пост Петър Хубчев, ЦСКА има леко предимство, но с характер "сините" могат да се поздравят с успеха.

В първите два мача през сезона ЦСКА и "Левски" записаха две равенства - 2:2 и 0:0.

За двубоя този следобед е позволено стадионът да бъде пълен на до 50% от капацитета му. На трибуните могат да присъстват 18 000 души.