Чехия 2:1 България
  • 90'
    5 минути добавено време
  • 90'
  • 84'
    Пропуск на току що влезлия Крейчи
  • 83'
    Ладислав Крейчи на мястото на Якуб Янкто
  • 82'
    Чунчуков заменя Неделев
  • 78'
    Голмайсторът Патрик Шик е заменен от Мартин Долежал
  • 75'
    Гол на Патрик Шик е отменен заради засада
  • 74'
    Жълт картон и за Кристиан Димитров
  • 70'
    Хубав диагонален удар на Георги Сърмов - право в ръцете на Вацлик
  • 66'
    Ян Топиц заменя Масопуст
  • 64'
    Янис Карабельов заменя Кристиян Малинов
  • 62'
    Ново опасна ситуация пред вратата на "лъвовете". За щастие, топката минава покрай страничната греда
  • 50'
    ГООЛ! Патрик Шик прави пълен обрат - 2:1 в полза на Чехия
  • 49'
    Жълт картон за Павелка
  • 47'
  • 46'
    Кирил Десподов заменя младока Мартин Минчев
  • 46'
  • 45'
  • 39'
    Удар от въздуха на Шик, топката рикошира в рамото на Божиков
  • 37'
    Удар на Сърмов от далечно разстояние, но в аут
  • 35'
    Жълт картон за Кристиян Малинов за грубо нарушение
  • 30'
    Натискът на Чехия продължава с греда на Шик
  • 29'
    Важна намеса на Михайлов
  • 26'
    Опасен удар на Янкто мина покрай вратата на Михайлов
  • 19'
    Гол за домакините! Патрик Шик възстановява равенството след подхлъзване на Кристиан Димитров
  • 17'
    Иса стреля, но вратарят Вацлик бе на мястото си
  • 15'
    Опасна ситуация пред вратата на Ники Михайлов, но българите запазват спокойствие
  • 13'
    Първи жълт картон в мача. Получава го Павел Кадержабек
  • 3'
    ГОООЛ! Исмаил Иса открива резултата на стадион "Летна" след центриране на Ивелин Попов!
  • 1'

Стартови състави

ЧЕХИЯ: Томаш Вацлик, Павел Кадержабек, Марек Сухи, Онджей Челустка, Филип Новак, Томаш Сучек, Давид Павелка, Якуб Янкто, Лукаш Масопуст, Алекс Крал, Патрик Шик

БЪЛГАРИЯ: Николай Михайлов, Страхил Попов, Кристиян Димитров, Васил Божиков, Антон Недялков, Георги Сърмов, Кристиан Малинов, Тодор Неделев, Ивелин Попов, Мартин Минчев, Исмаил Иса

ПРЕВЮ

Нов треньор, ново начало и нови надежди! Такава е ситуацията в българския национален отбор по футбол. Тази вечер "лъвовете" гостуват на Чехия в среща от третия кръг на квалификациите за европейското първенство през 2020 г.

Тя ще е дебют за новия национален селекционер - Красимир Балъков. Бившият треньор на "Етър" Велико Търново пое отбора в края на май, след като Българският футболен съюз и Петър Хубчев прекратиха отношенията си.

"Лъвовете" записаха две равенства с по 1:1 до момента - срещу Черна гора като домакин и срещу Косово като гост. Това им отрежда второ място в класирането. Чехия игра само срещу лидера Англия и загуби с 0:5 на "Уембли".

Мачът ще е шести между двата съперника. Статистиката сочи, че националите не са побеждавали чехите никога - 1 равенство, 4 загуби и голова разлика 1:11.