Първи жълт картон в мача. Той е за Анесли от състава на гостите.
  • 51'
    Още три промени в Гибралтар - Стич, Касиаро и Кумбс в игра, а на пейката сядат Бадр, Тория и Уокър.
  • 46'
  • 45'
    Тройна смяна извършват гостите на почивката - Анесли, Сарджънт и Оливеро вместо Уайзман, Чиполина и Моуели.
  • 45+1'
  • 45'
    ГООООООООООЛ! 3:0! Димитър Илиев е точен.
  • 45'
    Една минута добавено време.
  • 34'
    Сисиньо стреля от дистанция, но неточно.
  • 24'
    Първи удар към българската врата. Без проблеми за Луков.
  • 15'
    ГООООООООООООЛ! 2:0 за България! И Георги Йомов се разписва.
  • 7'
    Гостите имаха претенции за фаул срещу вратаря Голдуин, но те бяха отхвърлени от главния съдия Колцеску.
  • 6'
    ГОООООООООЛ! 1:0 за България! Александър Цветков бележи.
  • 1'

Стартови състави

България: 1. Мартин Луков – 2. Страхил Попов, 4. Валентин Антов, 15 - Васил Божиков (К), 6. Сисиньо – 22. Александър Цветков, 16. Кристиян Малинов - 7. Доминик Янков, 18. Галин Иванов, 17. Георги Йомов – 20. Димитър Илиев

Гибралтар: 1. Кайл Голдуин – 2. Итан Джоли, 3. Киан Ронан, 6. Скот Уайзман, 8. Мохамед Бадр, 10. Лиам Уолкър, 14. Рой Чиполина (К), 15. Ерин Барнет, 16. Аймен Моуели, 18. Алейн Понс, 22. Греъм Тория

Снимка: Getty Images

ПРЕВЮ

Националният отбор по футбол излиза днес (11 ноември) в приятелска среща с непретенциозния тим на Гибралтар. Мачът ще се играе от 19:30 ч. на ст. "Васил Левски" в София.

Предвид съперника, "лъвовете" трябва да подходят спокойно. Само че представянето в последните мачове не е на тяхна страна. Тимът ни се намира в криза и за последните си 19 срещи постигна само 1 победа - срещу Чехия в мач без значение от квалификациите за европейското първенство.

Освен това отборът, предвождан от селекционера Георги Дерменджиев, пропусна шанса си да се класира за шампионата на Стария континент, който беше отложен за 2021 г. заради пандемията от коронавирус. От началото на 2020 г. тимът има в сметката си равенство (срещу Ирландия) и 5 загуби.

Контролата с Гибралтар изглежда като добра възможност за трупане на самочувствие. Въпреки че доскоро победа над такъв съперник би изглеждала като рутинна, този път никой не се нагърбва с категорична прогноза за успех. Причината е и в големия брой отсъстващи футболисти. Пламен Илиев, Петър Занев, Иван Горанов, Кирил Десподов и Исмаил Иса са контузени, докато с положителни тестове за коронавирус са Николай Михайлов, Антон Недялков, Тодор Неделев и Георги Костадинов.

Националният отбор на Гибралтар пристига у нас с пълното съзнание на футболно "джудже". Тимът е на 195-о място в ранглистата на УЕФА (България е на 66-о), като само Сан Марино е сочен за по-слаб в Европа (210-о място).

В последната година обаче днешният съперник на България има две победи в актива си - срещу Сан Марино и Лихтенщайн с по 1:0 в Лигата на нациите.

Всичко различно от победа за националния тим, би означавало достигане на дъното за родния футбол! Как ще се развие контролната среща? Предстои да разберем!