ГООООООООООЛ! 3:0 за Унгария! Резервата Николич вкарва...
    И Лоик Него на мястото на Филип Холендер
    Кирил Десподов на мястото на Бирсент Карагерен за България.
  • 59'
    Неманя Николич вместо Адам Салай за Унгария.
  • 56'
    Реферът Шимон Марчиняк (Полша) първоначално отсъди дузпа за България, но впоследствие промени решението си заради намесата на VAR. Само пряк свободен удар за "лъвовете"... Неточно изпълнение на Краев.
  • 55'
    Първи жълт картон в мача. Получава го Адам Ланг.
  • 47'
    ГОООООООООООООЛ! Жолт Калмар бележи от пряк свободен удар! 2:0 за гостите...
  • 46'
  • 45+2'
  • 45+1'
    Страхотна възможност и пред Божидар Краев! Топката обаче отново не е в мрежата на гостите...
  • 45'
    Две минути е добавеното време.
  • 37'
    Най-чистото положение пред тима ни от началото на мача! Неделев отправи удар с глава, Гулачи обаче се намеси блестящо.
  • 31'
    Галин Иванов се контузи и отстъпва мястото си на Георги Йомов. Дебют за играча на ЦСКА.
  • 26'
    Галин Иванов също стреля, но неточно.
  • 19'
    "Лъвовете" опитаха да отговорят веднага. Силен шут на Тодор Неделев от дистанция, но вратарят Петер Гулачи успя да избие.
  • 17'
    ГООООООООООООЛ! 1:0 за Унгария! Вили Орбан бележи...
  • 15'
    Без проблеми и за двамата вратари до момента
  • 1'

Съставите:

България (4-2-3-1): Пламен Илиев - Сисиньо, Георги Терзиев, Васил Божиков, Антон Недялков - Кристиян Малинов, Янис Карабельов - Бирсент Карагерен, Тодор Неделев, Галин Иванов - Божидар Краев

Унгария (3-5-2): Петер Гулачи - Атила Шалай, Адам Ланг, Вили Орбан - Филип Холендер, Жолт Калмар, Адам Наги, Давид Шигер, Атила Фиола - Роланд Шалай, Адам Салай

Снимка: Lap.bg

ПРЕВЮ

Българският национален отбор по футбол се изправя пред тежко препятствие по пътя към мечтата за първо участие на европейско първенство от 2004 г. "Лъвовете" са домакини на Унгария в полуфинален плейоф, а, при успех, след месец играчите на Георги Дерменджиев ще срещнат Исландия или Румъния в решителен сблъсък за класиране за шампионата догодина.

Националите останаха четвърти в квалификационната си група, но получиха втора възможност - през баражите, след като се представиха добре в предишното издание на Лигата на нациите.

Селекционерът Дерменджиев определи мача с Унгария като "най-важния в кариерата си до този момент".

В навечерието на срещата спортният министър Красен Кралев предупреди, че 100 камери ще следят за спазването на противоепидемичните мерки, а нарушителите ще бъдат глобявани и отстранявани.

Българският футболен съюз изрично подчертава, че спазването на минималната дистанция и на противоепидемичните мерки в условията на COVID-19, носенето на предпазни маски през цялата продължителност на мача, както и спазването на конкретните места на трибуните, са абсолютно задължителни.

При неспазване на протокола на УЕФА или разпоредбите на българските здравни власти, нарушителите ще бъдат отстранявани от стадиона.

Всеки зрител ще премине през процедура по измерване на телесната температура и ще има възможност да се дезинфекцира преди влизането във вътрешността на стадиона. Привържениците също така ще трябва да представят билет и документ за самоличност на входовете на "Васил Левски".