• 90'
    Впечатляваща реакция на Петков предотврати втори гол в българската врата
  • 90'
  • 89'
    Отлична възможност за домакините, но вратарят на Словения се намеси решително и предотврати гола
  • 75'
    Гол за Словения! Зайц изравнява - 1:1
  • 73'
    Петър Занев заменя Спас Делев
  • 71'
    Жълт картон за Страхил Попов
  • 68'
    ГОООООЛ! България повежда! Страхил Попов центрира и резервата Галин Иванов се разписва за 1:0
  • 64'
    Галин Иванов заменя Николай Димитров
  • 62'
    Иличич стресна българите със сериозен пропуск
  • 61'
    Николай Димитров центрира силно към Делев, но нападателят не успя да стигне до топката
  • 59'
    Радослав Василев застава на върха на атаката, заменяйки Станислав Костов
  • 58'
    Бенедейчич прибягва до първа смяна. В игра влиза Бийол на мястото на Дервишевич
  • 57'
    Първи жълт картон в мача, получава го Роман Безяк
  • 50'
    Опасен удар на Попов
  • 49'
    Още лоши новини от Кипър - Норвегия вече води с 2:0
  • 47'
    Страхотна възможност за гостите и отлична намеса на Георги Петков, който изкарва топката в корнер
  • 46'
  • 45'
  • 43'
    Защитник на гостите изби топката пред краката на Спас Делев, който бе на отлична позиция за гол
  • 36'
    Лоши новини от Никозия - Норвегия повежда с 1:0 на Кипър с гол на Камара
  • 34'
    Костов стреля над вратата
  • 32'
    Опасно центриране на Словения, но покрай гредата на Петков
  • 21'
    Капитанът на "лъвовете" загуби равновесие в наказателното поле на Словения, но няма претенции за дузпа
  • 15'
    Страхотен пропуск на Станислав Костов
  • 11'
    Безяк центрира опасно, но Вербич стреля над вратата
  • 9'
    Първи точен удар за България, дело на Ивелин Попов
  • 1'

Стартови състави

България: Георги Петков, Страхил Попов, Николай Бодуров, Васил Божиков, Антон Недялков, Георги Костадинов, Симеон Славчев, Николай Димитров, Станислав Костов, Ивелин Попов, Спас Делев.

Селекционер - Петър Хубчев

Словения: Вид Белец, Нейц Скубич, Райко Ротман, Йосип Иличич, Амир Дервишевич, Миха Зайц, Роман Безяк, Миха Блажич, Андраж Струна, Миха Мевля, Бенямин Верчич.

Селекционер - Игор Бенедейчич

ПРЕВЮ

България посреща Словения в последния си мач от група 3 на дивизия С на Лигата на нациите. За тима на Петър Хубчев това е последната възможност да се добере до първата позиция. Продължаването напред обаче минава не само през задължителна победа за "лъвовете", но и през добър резултат в другия двубой - между Кипър и Норвегия.

В момента България е на второ място, като има равни точки с лидера Норвегия - по 10. Двата отбора си размениха по един успех с 1:0, така че равенство има и по този показател. Скандинавците обаче са с по-добра голова разлика - 5:2 (+3) срещу 6:4 (+2) за "трикольорите".

Снимка: Lap.bg

Има и още няколко варианта, при които България може да продължи напред. Ако направим равенство на "Васил Левски", а Норвегия загуби. Ако и двата тима спечелят мачовете си, но ние запишем по-изразителна победа. Ако и двата тима загубят, но нашата загуба е с по-малка разлика.

Този път можем да разчитаме на помощ от Кипър. Мачът в Никозия няма да е протоколен и домакините ще излязат за трите точки, тъй като в противен случай рискуват изпадане в по-долната лига.

Селекционерът Петър Хубчев за пореден път има проблеми с контузени и наказани основни играчи. Пламен Илиев и Кирил Десподов отпаднаха от състава заради травми, а Тодор Неделев ще пропусне двубоя със Словения поради натрупани жълти картони.