Райнов на мястото на Витанов за България.
    ГОООООООООЛ! 2:0 за гостите. Локатели бележи...
    Нови две промени в единайсетте на "Скуадра адзура" - Имобиле и Бернардески в игра, а на пейката сядат Киеза и Белоти.
  • 73'
    Късмет за България! Топката срещна гредата след удар на Белоти.
  • 68'
    Двойна смяна извършва селекционерът на гостите Манчини - Ди Лоренцо и Локатели за Флоренци и Сенси.
  • 63'
    Малинов на мястото на Костадинов.
  • 59'
    Божиков също е декориран в жълто.
  • 57'
    Първи жълт картон в мача. Получава го капитанът Костадинов.
  • 56'
    Претенциите на "лъвовете" за дузпа за игра с ръка бяха отхвърлени от рефера.
  • 46'
  • 46'
    Карагерен вместо Сисиньо за България.
  • 45+2'
    Край на първото полувреме
  • 45'
    Една минута добавено време.
  • 43'
    ГООООООООООЛ! 1:0 за Италия. Белоти е точен от бялата точка.
  • 42'
    Дузпа за гостите, след като Димов задържа леко Белоти в наказателното поле...
  • 32'
    Спинацола намери добре Инсиние, но капитанът Костадинов успя да го блокира.
  • 21'
    Делев сбърка при подаването, а имаше условия за обещаваща атака на "лъвовете".
  • 7'
    "Адзурите" претендират, че Киеза е бил фаулиран в наказателното поле, главният съдия Винчич обаче е на друго мнение.
  • 4'
    Делев пусна към Гълъбинов, който стреля силно, но право в ръцете на Донарума.
  • 1'

Стартови състави

България: Пламен Илиев, Сисиньо, Димов, Антов, Божиков, Цветанов, Костадинов, Чочев, Витанов, Делев, Гълъбинов

Италия: Донарума, Флоренци, Бонучи, Ачерби, Спинацола, Барела, Сенси, Верати, Киеза, Белоти, Инсиние

Снимка: Getty Images

ПРЕВЮ

След поражението с 1:3 от Швейцария в първия мач от квалификациите за световното първенство в Катар през 2022 г., футболните ни национали приемат Италия с надежда за по-добро представяне. Срещата на ст. "Васил Левски" в София започва в 21:45 ч.

Селекционерът Ясен Петров иска избраниците му да избегнат "детинските грешки", които доведоха до три гола през първите 13 минути срещу Швейцария. Той застана плътно зад тях и призова, ако има критики, да са само към него.

Италия се намира в серия от 23 поредни мача без загуба. "Адзурите" на Роберто Манчини са в отлична форма, но пък в исторически план "Скуадра адзура" няма успех на българска земя.

"Идваме за победа, това е единствената ни цел. Италия никога не е побеждавала в България, това ме притеснява. Това показва, че мачовете винаги трябва да се играят при максимална концентрация", каза Манчини на пресконференцията преди двубоя.

Това ще бъде 20-и мач между двата национални тима. Италия има 10 победи, а България 2.