Двойна смяна в "Севиля" - Оливер Торес и Юсеф Ен Несири влизат на местата на Иван Ракитич и Люк де Йонг
  • 55'
    Втори играч на "Севиля" е декориран в жълто - Жул Кунде.
  • 51'
    Левандовски вкара красив гол, но той е отменен заради засада на полския нападател.
  • 47'
    Де Йонг засече центриране отляво, но Мануел Нойер изби топката в ъглов удар.
  • 46'
  • 45+3'
  • 45+1'
    Жълт картон за Жоан Жордан от "Севиля".
  • 45'
    Две минути добавено време
  • 35'
    Де Йонг прати топката в мрежата на баварците, но има засада.
  • 34'
    ГООООООООООООООЛ! Леон Горецка изравнява, възползвайки се от елегантно подаване на Левандовски.
  • 30'
    Левандовски бе изведен отлично, но не успя да преодолее вратаря Ясин Буну.
  • 26'
    Бенжамен Павар не бе далеч от изравнителен гол.
  • 22'
    Роберт Левандовски намери отлично Томас Мюлер в наказателното поле на андалусийци, но ударът на последния бе блокиран.
  • 13'
    ГОООООООООООООООЛ! Лукас Окампос е точен! 1:0 за испанците.
  • 11'
    Дузпа за "Севиля", след като Давид Алаба извърши нарушение срещу Люк Де Йонг.
  • 11'
    Жълт картон за Алаба.
  • 1'

Съставите

"Байерн": Нойер, Ернандес, Алаба, Зюле, Павар, Кимих, Горецка, Гнабри, Мюлер, Сане, Левандовски

"Севиля": Буну, Ескудеро, Кунде, Диего Карлос, Навас, Ракитич, Фернандо, Жордан, Окампос, Сусо, Де Йонг

ПРЕВЮ

Футболният сезон 2019/2020 беше кошмар! Прекъсвания и паузи в първенствата, заразени с COVID-19 треньори и играчи, емоционални фенове, затворени вкъщи пред телевизорите, нови правила, нови регламенти... И все пак футболът победи - "Байерн" Мюнхен триумфира в Шампионската лига, "Севиля" затвърди традицията и отново прегърна трофея в Лига Европа.

Снимка: Getty Images

А днес (24 септември) е време за ново начало! И то по стар обичай започва с мач за Суперкупата на Европа! "Байерн" Мюнхен - "Севиля" гледайте пряко по bTV Action от 21:30 ч.!

Статистиката сочи, че двата тима имат по един такъв трофей във витрините си. Баварците победиха "Челси" след изпълнение на дузпи през 2013 г., а "Севиля" поднесе изненадата, вкарвайки 3 безответни гола на "Барселона" през 2006 г.

Испанският тим е една идея по-опитен в тези мачове, като има 4 участия в тях, а "Байерн" - 3.

В първенствата двата тима имат по 1 победа. "Севиля" се справи трудно с "Леванте" (3:2), докато германският гранд даде силна заявка за поредния успешен сезон в Бундеслигата и победи "Шалке 04" с 8:0.

Мачът е един, няма място за много тактика, а по-скоро за футболна магия, която се случва на мига на терена в Будапеща.