Аякс 2:3 Тотнъм
  • 90+8'
  • 90+6'
    ГОООООООООЛ! Лукас Моура оформя своя хеттрик! 3:2 за "Тотнъм" в последните секунди.
  • 90+5'
    Вратарят на "Аякс" Андре Онана получава жълт картон за бавене на време.
  • 90'
    5 минути добавено време.
  • 90'
    Последна промяна в единайсетте на "Аякс" - в игра вече е Лисандро Магалан, а на пейката сяда Дони ван де Беек
  • 87'
    Ян Фертонген на два пъти бе близо до трето попадение за "Тотнъм", но стражът Онана, а после и защитата пред него успяха да се справят.
  • 82'
    И Бен Дейвис вместо Дани Роуз за "шпорите".
  • 81'
    Офанзивна смяна в състава на гостите - Ерик Ламела влиза на мястото на Киърън Трипиър.
  • 77'
    Жълт картон и за Хаким Зиех от "Аякс".
  • 76'
    Жълт картон за Дани Роуз от "Тотнъм".
  • 67'
    Втора промяна извършва Тен Хаг - Дейли Синкгравен сменя Каспер Долберг.
  • 60'
    Веднага смяна в "Аякс" - Жоел Фелтман влиза на мястото на Ласе Шьоне.
  • 59'
    ГОООООООЛ! Резултатът е изравнен! Лукас Моура бележи отново.
  • 55'
    ГООООООЛ! Лукас Моура намалява изоставането на англичаните!
  • 54'
    Стражът на амстердамци Онана спаси по великолепен начин удар от близка дистанция на Деле Али.
  • 50'
    Жълт картон за Каспер Долберг от "Аякс".
  • 46'
  • 46'
    Една промяна в състава на гостите на почивката - Йоренте влиза на мястото на Уаняма.
  • 45+2'
  • 45'
    2 минути добавено време.
  • 35'
    ГООООООООООЛ! 2:0 за "Аякс". Хаким Зиех бележи, възползвайки се от подаване на Тадич.
  • 30'
    Душан Тадич бе близо до втори гол за "Аякс". Топката премина на сантиметри покрай гредата.
  • 24'
    Гостите се активизираха и само за две минути първо Хюн-Мин Сон, а после и Кристиан Ериксен стреляха, но стражът Онана бе на висота.
  • 17'
    Първи жълт картон в мача. Получава го Муса Сисоко от "Тотнъм".
  • 11'
    Двубоят се поуспокои след вихрените начални минути.
  • 6'
    "Тотнъм" бе близо до бързо изравнително попадение, но топката се отби в гредата след хубав пробив и шут от малък ъгъл на Хюн-Мин Сон.
  • 5'
    ГООООООООЛ! 1:0 за домакините. Капитанът Матийс Де Лихт бележи.
  • 4'
    Първи точен удар в мача. Душан Тадич от "Аякс" стреля силно, но вратарят Юго Лорис успя да избие.
  • 1'

Стартови състави

"Аякс": Онана, Мазрауи, Де Лихт, Блинд, Таляфико, Шьоне, Де Йонг, Зиех, Де Беек, Долберг, Тадич

"Тотнъм": Лорис, Трипиър, Алдервейрелд, Фертонген, Роуз, Сисоко, Уаняма, Ериксен, Али, Моура, Сон

Снимка: Getty Images

ПРЕВЮ

Тази вечер "Аякс" и "Тотнъм" ще определят втория финалист в Шампионската лига. Младият холандски отбор е на крачка от голямата си мечта, но авансът от 1:0 от първата среща в Лондон е много крехък. След впечатляващото представяне срещу "Реал" Мадрид и "Ювентус", всички очакват нови героиства от "Аякс", но "шпорите" няма да се предадат толкова лесно.

Статистиката показва, че "Аякс" се представя по-добре при гостуванията си в най-авторитетния клубен турнир. Холандският тим спечели всичките си мачове далеч от у дома в елиминациите - "Реал" (4:1), "Ювентус" (2:1) и "Тотнъм" (1:0).

Другояче стоят нещата на "Йохан Кройф Арена" - отборът няма победа в последните си три домакинства - "Байерн" (3:3), "Реал" (1:2) и "Ювентус" (1:1).

Ако се класират за финала без да победят "Тотнъм" в реванша, холандците ще станат третият отбор след "Манчестър Юнайтед" (2011 г.) и "Ювентус" (2017 г.), който достига до мача за титлата с повече победи като гост, отколкото като домакин през кампанията.

Само веднъж обаче в последните 17 години отборът, загубил като домакин в първия полуфинал е успял да се класира за финала. Направи го именно "Аякс" през 1996 г. срещу "Панатинайкос" - загуба с 0:1, последвана от успех с 3:0.

Играчите на Ерик ден Хаг спечелиха Купата на Холандия през уикенда с 4:0, а от отбора отсъства единствено Карел Ейтинг. Маурисио Почетино има далеч повече проблеми с контузени - аут са Хари Кейн, Хари Уинкс и Серж Орие, а под въпрос са Ерик Ламела, Давинсон Санчес и получилият травма в главата в първия мач Ян Фертонген.