Младежкият ни национален отбор по футбол до 21 г. тотално надигра, но не успя да победи състава на Молдова в квалификационен мач за Евро 2023. Двубоят на стадион "Славия" завърши при резултат 0:0, а през цялото второ полувреме гостите играха с човек по-малко.

Българите доминираха, но така и не успяха да пробият сгъстената защита на молдовците.

Снимка: Lap.bg

През втората част Мартин Минчев успя да се разпише, но голът бе отменен заради засада. Добър мач направи футболистът на "Колчестър" Силвестър Джаспър, който създаде повечето интересни положения в мача.

С това равенство младежите ни още повече намалиха шансовете си за класиране за европейското. Те остават на 5-ото място със 7 точки след първите 6 мача. С равен брой точки, но с по-добра голова разлика е отборът на Уелс, който заема четвъртото място. Молдова е трета с 8 пункта.