Груповата фаза на сезон 2020/21 в Лига Европа стартира с вълнуващи сблъсъци. За съжаление, и двата български отбора допуснаха поражения. ЦСКА отстъпи с 0:2 като домакин на румънския "Клуж", а "Лудогорец" загуби с 1:2 от гостуващия "Антверпен".

В другите двубои от групите на родните тимове фаворитите не сбъркаха. В тази на "Лудогорец" "Тотнъм" стигна до класически успех над ЛАСК Линц, докато в групата на "армейците" "Рома" постигна обрат за крайното 2:1 при визитата си на швейцарския "Йънг Бойс".

Всички резултати и голмайстори

Група 1:

ЦСКА – "Клуж" 0:2

0:1 Марио Рондон (53'), 0:2 Чиприан Деак (74')

"Йънг Бойс" – "Рома" 1:2

1:0 - Жан-Пиер Нсаме (14'), 1:1 Бруно Перес (69'), 1:2 Мараш Кумбула (74')

Група 2:

"Дъндолк" – "Молде" 1:2

1:0 Шон Мъри (35'), 1:1 Етсас Хюсейн (62'), 1:2 Охи Омоихуанфо (72')

"Рапид" Виена – "Арсенал" 1:2

1:0 Тахсидис Фунтас (54'), 1:1 Давид Луис (70'), 1:2 Пиер-Емерик Обамеянг (74')

Група 3:

"Байер" Леверкузен – "Ница" 6:2

1:0 Надим Амири (11'), 2:0 Лукас Аларио (16'), 2:1 Амин Гури (31'), 3:1 Муса Диаби (61'), 4:1 Карим Белараби (79'), 5:1 Карим Белараби (83'), 6:1 Флориан Виртц (87'), 6:2 Алексис Клод-Морис (90')

"Апоел" Беер Шева – "Славия" Прага 3:1

1:0 Джонатан Агудело (45'), 1:1 Лукас Провод (75'), 2:1 Елтон Аколатсе (86'), 3:1 Елтон Аколатсе (88')

Група 4:

"Лех" Познан –"Бенфика" 2:4

0:1 Пици (9', дузпа), 1:1 Микаел Ишак (15'), 1:2 Дарвин Нунес (42'), 2:2 Микаел Ишак (48'), 2:3 Дарвин Нунес (60'), 2:4 Дарвин Нунес (93')

"Стандард" Лиеж – "Рейнджърс" 0:2

0:1 Джеймс Таверние (19'), 0:2 Кемар Рууф (90+3)

Група 5:

ПАОК – "Омония" Никозия 1:1

0:1 Ерик Баутеак (16'), 1:1 Томас Мург (56')

ПСВ Айндховен – "Гранада" 1:2

1:0 Марио Гьотце (45+1'), 1:1 Хорхе Молина (57'), 1:2 Дарвин Мачис (66')

Група 6:

"Риека" – "Реал Сосиедад" 0:1

0:1 Йон Баутиста (90+3')

"Наполи" – АЗ Алкмаар 0:1

0:1 Дани Де Вит (57')

Група 7:

"Лестър" – "Зоря" Луганск 3:0

1:0 Джеймс Медисън (29'), 2:0 Харви Барнс (45'), 3:0 Келечи Ихеначо (67')

"Спортинг" Брага – АЕК Атина 3:0

1:0 Вендерсон Галего (44'), 2:0 Паулиньо (78'), 3:0 Рикардо Орта (89')

Група 8:

"Селтик" – "Милан" 1:3

0:1 Раде Крунич (14'), 0:2 Браим Диас (42'), 1:2 Мохамед Елиунуси (77'), 1:3 Йенс Хаауге (90+3')

"Спарта" Прага – "Лил" 1:4

0:1 Юсуф Язъджъ (45'), 1:1 Боржал Дочкал (47'), 1:2 Юсуф Язъджъ (60'),1:3 Нанитамо Иконе (66'), 1:4 Юсуф Язъджъ (75')

Група 9:

"Макаби" Тел Авив – "Карабах" 1:0

1:0 Жонатан Коен (10)

"Виляреал" – "Сиваспор" 5:3

1:0 Такефуса Кубо (13'), 2:0 Карлос Бака (20'), 2:1 Оларенваджу Кайоде (33'), 2:2 Мустафа Ятабаре (43'), 3:2 Хуан Фойт (57'), 3:3 Макс Градел (64'), 4:3 Пако Алкасер (74'), 5:3 Пако Алкасер (78')

Група 10:

"Лудогорец" – "Антверп" 1:2

0:1 Ихинио Марин (46'), 1:1 Питер Геркенс (63'), 1:2 Лиор Рафаелов (70')

"Тотнъм" – ЛАСК Линц 3:0

1:0 Лукаш (18'), 2:0 Андрес Андраде (28'- автогол), 3:0 Хьон-Мин Сон (84')

Група 11:

"Динамо" Загреб – "Фейенорд" 0:0

"Волфсбергер" – ЦСКА Москва 1:1

0:1 Адолфо Гаич (5'), 1:1 Михаел Линдъл (42')

Група 12:

"Хофенхайм" – "Цървена звезда" 2:0

1:0 Кристоф Баумгартнер (64'), 2:0 Мунас Дабур (90+4')

"Слован" Либерец – "Гент" 1:0

1:0 Абдула Юсуф (29)