ЦСКА (Москва) постигна първи успех в тазгодишното си участие в групите на Шампионска лига. Руският гранд се наложи с 3:2 срещу чешкия първенец Виктория (Пилзен).

Двата тима изиграха интересен и динамичен мач на стадион "Петровский" в Санкт Петербург, тъй като "Арена Химки" не е лицензиран за тази надпревара.

Националът Георги Миланов започна мача на резервната скамейка, но се появи на терена като резерва в 73-ата минута.

Срещата започна малко изненадващо с гол на гостите. В 4-ата минута Петржела шутира, топката се отби в Игнашевич и попадна в Райторал, който не сгреши за 1:0.

"Армейците" обаче подобриха играта си и още до почивката обърнаха нещата в своя полза. В 19-ата минута Зоран Тошич възстанови равенството, а 10 по-късно сърбинът асистира на Ахмед Муса за 2:1.

След почивката двата отбора намалиха темпото, като в началните минути на тази част Муса уцели гредата. Все пак ЦСКА стигна до нов гол, а негов автор стана Ржезник, който прати топката към вратаря на Виктория, но последният не успя да шутира и тя влезе във вратата му.

Крайното 3:2 оформи Бакош в продължението на срещата.

Така руският тим вече има актив от 3 точки в своята група "G", докато Виктория инкасира втора поредна загуба и продължава да е с 0 точки.

Следващите мачове на двата тима в Шампионската лига са на 23 октомври, когато ЦСКА е домакин на Манчестър Сити, а Виктория гостува на Байерн (Мюнхен).

Ето по-интересното по минути:

:
  • 90+3'
  • 90+1'
    ГОООЛ! Виктория намалява резултата на 2:3 след попадение на Бакош
  • 89'
    Витиньо заменя Ахмед Муса
  • 84'
    Антигероят Ржезник напуска терена и отстъпва мястото си на Поспишил
  • 78'
    ГОООЛ! 3:1 за ЦСКА след автогол на Ржезник след комична изява на вратаря на Виктория
  • 76'
    Жълт картон за Тецл
  • 76'
    Михал Дуриш влиза на мястото на Хоржава
  • 73'
    На терена влиза националът Георги Миланов. Той заема мястото на Елм
  • 70'
    Станислав Тецл заменя Коларж
  • 63'
    Първа смяна - Цубер отстъпва мястото си на Марк Гонсалес
  • 59'
    Добра атака на Виктория. Топката преминава малко над сглобката на вратата след удар на Петржела
  • 53'
    Силен удар на Коларж към вратата на ЦСКА. Хонда чисти на метри от голлинията
  • 48'
    Греда за ЦСКА след удар на Ахмед Муса
  • 46'
  • 45+2'
  • 45'
    Страхотна намеса на Игор Акинфеев, който в последния момент блокира удар на Райторал
  • 35'
    Силен удар на Цубер, но вратарят избива в корнер
  • 33'
    Бакош вкара гол, който обаче не бе зачетен заради засада
  • 29'
    ГООЛ! ЦСКА направи пълен обрат за 2:1. Тошич изведе Хонда, който майсторски прати топката във вратата на гостите
  • 22'
    Хоржава е санкциониран с жълт картон за грубо нарушение
  • 19'
    ГОООЛ - 1:1! Зоран Тошич изравнява резултата след хубав пас отляво на Муса
  • 16'
    Вернблуум предотвратява сигурен гол във вратата на ЦСКА, след като в последния момент застана на пътя на топката
  • 14'
    Добра възможност за гостите. Акинфеев излезе неразчетено и Колар стреля с глава към опразнената врата, но неточно
  • 4'
    ГОООЛ и 1:0 за Виктория! Петржела шутира, топката се отби в Игнашевич и попадна в Райторал, който не сгреши