Байерн (Мюнхен) продължава със забележителното си представяне по европейските терени. Баварците отново изиграха силен мач и стигнаха до успех с 3:1 при гостуването си на Манчестър Сити в двубой от втория кръг на група "D" в Шампионската лига.

Момчетата на Хосеп Гуардиола владееха инициативата през по-голямата част от мача и показаха хубав и разнообразен футбол. Домакините, от своя страна, бяха далеч от това, което трябва да показват на терена, за да защитят високите си амбиции, като през първата част заложиха предмно на здравите сблъсъци.

Иначе най-добрият футболист в Европа за миналия сезон Франк Рибери даде начало на головото шоу с попадение в 7-ата минута.

Въпреки натиска на европейския клубен шампион, до ново попадение до почивката, не се стигна.

В 56-ата минута Томас Мюлер получи ювелирен пас от Данте и "измами" защитата на Сити, тъй като бе на ръба на засадата. В последствие се оказа сам срещу Джо Харт и не сгреши за 2:0.

Само четири минути по-късно Ариен Робен направи резултата класически след технично изпълнение.

В последните 10 минути домакините най-после загатнаха какво могат и успяха да намалят след удар на Алваро Негредо в горния ляв ъгъл на вратата.

Малко преди края останалият последен в отбрана - Джером Боатенг извърши нарушение срещу откъсващия се Яя Туре и си заслужи директен червен картон.

Играчите на Сити наложиха преса, която доведе единствено до греда след страхотно изпълнен от Давид Силва пряк свободен удар.

В другия мач от тази група ЦСКА победи Виктория с 3:2. Така в тази група лидер е Байерн с 6 точки, следван от Манчестър Сити с 3, ЦСКА (Москва) с 3 и Виктория (Пилзен) с 0. В следващия кръг, на 23 октомври, Манчестър Сити гостува в Русия на ЦСКА, докато баварците са домакини на Виктория.

Ето по-интересното по минути:

:
  • 90+3'
  • 90'
    Негредо стреля с глава на сантиметри от гредата
  • 87'
    Греда за Манчестър Сити след прекрасно изпълнен пряк свободен удар на Силва
  • 86'
    Боатенг е изгонен, защото фаулира Яя Туре, който се откъсваше сам срещу вратаря
  • 85'
    Един от голмайсторите - Рибери е заменен от Марко Гьотце
  • 80'
    ГОООЛ! Алваро Негредо е точен с хубав удар в горния ляв ъгъл
  • 78'
    Джерадн Шакири се появява на терена, заменяйки Робен
  • 76'
    Греда за Байерн след изстрел на Томас Мюлер
  • 75'
    Рибери напредна отляво и стреля към вратата на Джо Харт, но той хвана топката
  • 75'
    Милнър е официално предупреден
  • 75'
    Швайнщайгер отстъпва мястото си на Ян Кирхоф
  • 70'
    Самир Насри е официално предупреден
  • 70'
    Агуеро отстъпва мястото си на Давид Силва
  • 70'
    Мануел Пелегрини предприема още една смяна - Насри отстъпва мястото си на Джеймс Милнър
  • 63'
    Байерн прави каквото иска на терена, а Робен пропуска да се разпише отново
  • 60'
    ГООЛ за Байерн! Робен прави резултата класически след страхотен рейд и техничен удар
  • 57'
    Един Джеко отстъпва мястото си на Алваро Негредо
  • 56'
    ГОООЛ и 2:0 за Байерн! Томас Мюлер бе на ръба на засадата, получи топката от Данте и сам срещу Джо Харт удвои аванса на гостите
  • 54'
    Атака на Байерн завършва с плътен удар на Робен. Топпката минава в близост до вратата
  • 47'
    Опит за задна ножица на Ричардс, който обаче не затруднява вратаря Нойер
  • 46'
  • 45+1'
  • 45'
    Тони Кроос също бе предупреден официално
  • 42'
    Жълт картон за Серхио Агуеро, който фаулира Рафиня
  • 33'
    Алаба също пробва на два пъти да вкара топката във вратата на Джо Харт
  • 31'
    Байерн продължава натиска си. Робен стреля, топката преминава близо до крака на Кроос
  • 17'
    Байерн играе по-силно. Тони Кроос праща топката на сантиметри от гредата с удар от границата на наказателното поле
  • 11'
    Ричардс фаулира грубо Тони Кроос и се налага намеса на лекарски екип
  • 7'
    ГОООЛ и 1:0 за Байерн! Франк Рибери открива резултата с далечен удар в долния десен ъгъл