"Рен" взе солиден аванс срещу "Арсенал" след първия мач от осминафиналите на Лига Европа между двата тима. Френският отбор спечели с 3-1 на свой терен, след като изигра едно изключително силно второ полувреме.

Началото на мача въобще не вещаеше подобен развой. "Арсенал" поведе с 1-0 с гол на Алекс Иуоби още в третата минута, а в следващите действия създаде още няколко шанса да вкара втори гол във френската врата.

След малко повече от половин час игра "Рен" започна да играе по-смислено и създаде работа на Петр Чех. В рамките на 7 минути защитникът на гостите Сократис Папастатопулос си изкара 2 жълти картона и отборът му остана с човек по-малко.

Още при свободния удар след червения картон "Рен" успя да изравни. Първият удар на Бенжамен Берижо срещна стената, но при добавката той почти скъса мрежата на Петр Чех.

Снимка: Getty Images

През втората част домакините атакуваха много нахъсано и, макар и със солидна доза късмет, вкараха втори гол. Центриране от аутлинията се отклони в бедрото на Начо Монреал и нахлу във вратата на "Арсенал".

В заключителните минути перфектна контраатака на "Рен" донесе и трети гол за "червено-черните". Той бе вкаран от Исмаила Сар, който направи реванша изключително сложен за отбора на "Арсенал".

Двата отбора се срещат отново идния четвъртък в Лондон.