Бившият халф на "Левски" Жорди Гомес влезе в историята на Лига Европа, след като вкара страхотен гол за своя "Омония" при загубата с 1:2 от ПСВ Айндховен в група 5. 

35-годишният испанец даде аванс на тима от Никозия в 29' с попадение зад центъра. Гомес изпълни пряк свободен удар почти мигновено и прехвърли вратаря на нидерландците Ивон Мвого.

Голът обаче се оказа недостатъчен на "Омония" дори за точка. Кипърците допуснаха обрат за крайното 1:2, като и двете попадения, отбелязани от ПСВ, бяха дело на Дониел Мален - съответно в 40' и 90+2'.

Изпълнението на Гомес го записа със златни букви в историята на турнира, тъй като е най-далечният гол - от 56 м. Предишният рекорд бе поставен от нападателя на "Рейнджърс" Кемар Рууф преди седмица. Тогава той прати топката в мрежата на белгийския "Стандард" Лиеж от точно 49,92 м.

Всички резултати и голмайстори във втория кръг

Група 1

"Клуж" - "Йънг Бойс" 1:1
1:0 Марио Рондон 62', 1:1 Кристиан Фаснахт 69'

"Рома" - ЦСКА 0:0

Група 2

"Арсенал" - "Дъндолк" 3:0
1:0 Еди Нкетия 42', 2:0 Джоузеф Уилък 44', 3:0 Никола Пепе 46'

"Молде" - "Рапид" Виена 1:0
1:0 Охи Омойхуанфо 66'

Група 3

"Ница" - "Апоел" Беер Шева 1:0
1:0 Амин Гуири 23'

"Славия" Прага - "Байер" Леверкузен 1:0
1:0 Питър Олайинка 80'

Група 4

"Рейнджърс" - "Лех" Познан 1:0
1:0 Алфредо Морелос 66'

"Бенфика" - "Стандард" Лиеж 3:0
1:0 Пици (дузпа) 46', 2:0 Джанлука Валдшмит (дузпа) 65', 3:0 Пици 76'

Група 5

"Гранада" - ПАОК 0:0

"Омония" Никозия - ПСВ Айндховен 1:2
1:0 Жорди Гомес 29', 1:1 Дониел Мален 40', 1:2 Дониел Мален 90+3'

Група 6

АЗ Алкмаар - "Риека" 4:1
1:0 Теун Коопмейнерс (дузпа) 6'. 2:0 Алберт Гудмундсон 20', 3:0 Йеспер Карлсон 51', 4:0 Алберт Гудмундсон 60', 4:1 Сандро Куленович 72'

"Реал Сосиедад" - "Наполи" 0:1
0:1 Матео Политано 56'

Група 7

"Зоря" Луганск - "Брага" 1:2
0:1 Паулиньо 4', 0:2 Николас Гайтан 11', 1:2 Дмитро Иванисения 90+6'

АЕК Атина - "Лестър" 1:2
0:1 Джейми Варди (д) 17', 0:2 Хамза Чаудури 39', 1:2 Муамер Танкович 49'

Група 8

"Лил" - "Селтик"  2:2
0:1 Мохамед Елиунуси 28', 0:2 Мохамед Елиунуси 33', 1:2 Зеки Челик 67', 2:2 Нанитамо Иконе 75'

"Милан" - "Спарта" Прага  3:0
1:0 Браим Диас 24', 2:0 Рафаел Леао 57', 3:0 Диого Дало 66'

Група 9

"Карабах" - "Виляреал" 1:3
1:0 Овусу Квабена 78', 1:1 Йереми Пино 80', 1:2 Пако Алкасер 85', 1:3 Пако Алкасер (дузпа) 90+6'

"Сиваспор" - "Макаби" Тел Авив 1:2
1:0 Оларенваджу Кайоде 55', 1:1 Дан Леон Глазер (дузпа) 68', 1:2 Дор Перец 75'

Група 10

ЛАСК Линц - "Лудогорец" 4:3
1:0 Хюсеин Балич 2', 2:0 Андреас Грубер 13', 2:1 Елвис Ману 15', 3:1 Марко Рагуш 35', 4:1 Оливие Вердон (автогол) 55' , 4:2 Елвис Ману 64', 4:3 Елвис Ману 73'

"Антверпен" - "Тотнъм" 1:0
1:0 Лиор Рефаелов 29'

Група 11

ЦСКА Москва - "Динамо" Загреб 0:0

"Фейенорд" - "Волфсбергер" 1:4
0:1 Михаел Линдъл (дузпа) 3', 0:2 Михаел Линдъл (дузпа) 13', 1:2 Стивън Бергюс 54', 1:3 Михаел Линдъл 60', 1:4 Деян Йовелич (дузпа)

Група 12

"Цървена звезда" - "Слован" Либерец 5:1
1:0 Ел Фарду Бен 7', 2:0 Ел Фарду Бен 22', 2:1 Ян Матушек 41', 3:1 Милан Гаич 50', 4:1 Александър Катай 67', 5:1 Диего Фалчинели 70'

"Гент" - "Хофенхайм" 1:4
0:1 Ишак Белфодил (дузпа) 35', 0:2 Флориан Грилич 52', 0:3 Мият Гачинович 73', 1:3 Тим Клайндийнст 90+3', 1:4 Мунас Дабур 90+4'