Виляреал разгроми Валенсия с 4:1 в среща от 10-ия кръг на Примера дивисион и с 20 точки се изкачи на 4-о място в класирането. Гостите остават на 11-о място с 13 точки, колкото има и Севиля. Начело е Барселона с 28, пред Атлетико (Мадрид) с 24 и мач по-малко.

Два гола за успеха на Жълтата подводница в регионалното дерби вкара Джовани дос Сантос, а също така и участва в изграждането на още един. В 17-ата минута Виляреал откри резултата чрез Икечукву Уче, който засече подаване на Дос Сантос. Пет минути по-късно вече беше 2:0, когато Ернан Перес затвърди аванса на своите, използвайки пас на Рубен Кани Гарсия.

После Дос Сантос улучи страничната греда, а освен това пропусна и дузпа, спасена от вратаря на гостите Висенте Гуаита. Тя беше отсъдена заради нарушение на Жереми Матийо срещу Уче в 49-ата минута. След избиването на топката в корнер от тази дузпа пък стана 3:0, като Дос Сантос се разписа. Рикардо Коста намали в 63-ата минута, а Дос сантос оформи крайното 4:1 седем минути преди края след подаване на Бруно.